Учнів 4 та 9 класів звільнили від ДПА: як це сприйняли школярі та вчителі Херсона

Учнів 4 та 9 класів звільнили від ДПА: як це сприйняли школярі та вчителі Херсона

Учнів 4 та 9 класів звільнили від ДПА: як це сприйняли школярі та вчителі Херсона Суспільне Херсон

На дистанційці та без Державної підсумкової атестації. Учні 4 та 9 класів вдруге звільненні від складання ДПА через епідеміологічну ситуацію в країні. Як цю новину сприйняли вчителі та учні Херсона, дізнавалося Суспільне.

Молодша школа в аудиторіях, заняття за розкладом. Старшокласники від минулої п’ятниці на дистанційному навчанні.

"Ми всі чудово розуміємо, що більше року у нас надзвичайна епідеміологічна ситуація у зв’язку із COVID-19. Цього року точно так, як і минулого року не відмінено ДПА у 4 і 9 класах, просто учнів 4 і 9 класів у цьому році звільнено від ДПА. Тобто, тільки у цьому році, точно так, як і в минулому, учні не здають ДПА у зв’язку з епідобстановкою", - говорить директорка Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13 Ганна Перегняк.

Учнів 4 та 9 класів звільнили від ДПА: як це сприйняли школярі та вчителі ХерсонаСуспільне Херсон

Звільнення від ДПА не означає, що новий матеріал не вивчатимуть, а вивчений не повторюватимуть, - додає Ганна Перегняк:

"Не зважаючи на те, здають чи не здають діти ДПА, відповідно до календарно-тематичного планування у 4,9 та інших класах організовано повторення навчального матеріалу за цей навчальний рік, відповідно учні закінчують навчальний рік, повторивши все те, що вони вивчали. Будуть проведені контрольні роботи, які поставлять крапку у 20-21 навчальному році".

Ганна Перегняк говорить, що цей навчальний рік багато чому навчив і дітей, і вчителів. Учні стали серйознішими і до навчання ставлення відповідальне. Вчителька початкових класів Олена Крючкова говорить, що звільнення від ДПА на знання дітей не вплине:

"Ми працюємо за календарно-тематичним плануванням, всі теми, які я запланувала, я їх проходжу, як це може відбитися на знанні дітей".

Учнів 4 та 9 класів звільнили від ДПА: як це сприйняли школярі та вчителі ХерсонаСуспільне Херсон

Крістіна та Роман - чотирикласники ЗОШ І-ІІІ ступенів №13. До звільнення від ДПА ставляться з розумінням.

"Ми дізналися, що учнів звільнили від ДПА, ми розуміємо, що це рішення зумовлене ситуацією з коронавірусом", - говорить Крістіна.

"Ми сподіваємось, що в 9 класі пройдемо ДПА. Математику вчу, українську, читаю", - розказує Роман.

"На дистанційному навчанні ми навчаємося ефективно, так само як і в школі. Незважаючи на те, що від ДПА звільнили, ми готуємося до контрольних робіт, які будуть в кінці року", - розказала учениця Херсонської гімназії №16 з вивченням мов національних меншин Ганна Азімова.

За словами директорки гімназії №16 Крістіни Головченко, складання ДПА для неї, як для вчителя, було принциповим, оскільки це дає змогу зрозуміти рівень знань дітей. Разом з тим говорить, що до викликів часу вони мають бути готові:

"Накопичено за 9 клас дуже багато оцінок, тому ми за тематичним оцінюванням виведемо річну оцінку. В атестаті, де графа ДПА, буде написано звільнений. Це не проблема, так було минулого року".

Еріка Авдєєва, В’ячеслав Ходус.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди