У Запорізькій школі створили QR-бібліотеку

У Запорізькій школі створили QR-бібліотеку

У Запорізькій школі створили QR-бібліотеку Суспільне Запоріжжя

Запорізька загальноосвітня школа №92 створила QR-бібліотеку. Сьогодні її презентували вчителям та дітям початкових класів.

У школі навчається 599 учнів, з них 66 – діти з особливими навчальними потребами. Їх розподілили у класи з інклюзивною формою навчання та у клас-групи для дітей з затримкою психічного розвитку.

"Учні під час перерв можуть завітати до цієї бібліотеки, сканувати QR-код і сісти зручно почитати на килимі свою улюблену книжку. Читання для дитини цього віку – 1-4 клас дуже важливе. Тому що розвиває критичне мислення, розвиває уявлення", – каже директорка запорізької загальноосвітньої школи №92 Анжела Дакуніна.

Запорізька інклюзивна школа відкрила "QR-бібліотеку" та показала як навчає дітейСуспільне Запоріжжя

Практична психологиня 92-ої школи Наталія Голубєва працює з усіма охочими школярами, але більше уваги потребують учні з особливими освітніми потребами. Їх необхідно соціалізувати, – каже вона. У школі для цього проводять додаткові заняття із застосуванням комунікативних технологій. QR-бібліотека – ще один крок до саморозвитку учнів:

"Кожного дня ми бачимо, що діти все менше читають паперові книжки та читають електронні. Тому у нас з’явилася така думка, що було б гарно зробити QR-бібліотеку. Зацікавити дітей до читання казок хоча б у такий спосіб."

Корекційно-розвиткова робота дуже кропітка. Після року та двох може не бути ніяких результатів, – каже Наталія Голубєва. Але поступово та на третій-четвертий рік стає помітно, що робота з дітьми таки ведеться.

В програмі школи пробують різні підходи, щоб зробити навчання доступним для усіх учнів. Зокрема це арт-терапія, контакт з тваринами, казкотерапія.

Запорізька інклюзивна школа відкрила "QR-бібліотеку" та показала як навчає дітейСуспільне Запоріжжя

За словами директорки закладу, це розкриває дітей і допомагає їм висловити свою творчість: "Діти з особливими освітніми потребами мають право на навчання у будь-якому закладі освіти, в якому вони бажають. А ми, в свою чергу, повинні створити для них умови."

Запорізька інклюзивна школа відкрила "QR-бібліотеку" та показала як навчає дітейСуспільне Запоріжжя

Також, Анжела Дакуніна розповіла, що розроблені колективом школи технології інклюзивного навчання зараз представлені на всеукраїнському конкурсі "Кращі інклюзивні практики України – 2021", підсумки якого оголосять в травні.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди