У Китаї знайшли золоту маску, створену 3 тисячі років тому

У Китаї знайшли золоту маску, створену 3 тисячі років тому

У Китаї знайшли золоту маску, створену 3 тисячі років тому Shen Bohan / Xinhua

У місті Сансіндуй, китайській провінції Сичуань, археологи знайшли залишки золотої маски віком близько 3 тисяч років.

За інформацією Адміністрації національної культурної спадщини країни, це — церемоніальна маска вагою близько 280 грамів, виготовлена на 84% із золота, передає CNN.

Окрім золотої маски, археологи . На думку вчених, знайдені предмети можуть надати інформацію про стародавню державу Шу — королівство, яке існувало на території провінції Сичуань до його завоювання у 316 році до н.е.

У 20-х роках минулого сторіччя у Сансіндуї було знайдено понад 50 тисяч старовинних артефактів. Ще дві церемоніальні ями та понад 2 тисячі предметів вчені знайшли у 1986 році, зокрема бронзові маски, які добре збереглися. Після тривалої перерви в розкопках у 2019 році у цьому ж районі археологи знайшли ще одну яму, яка допомогла відкрити додаткові 5 у 2020. Експерти вважають, що ями використовувались для жертвоприношень. Це може пояснити велику кількість предметів, які, ймовірно, ритуально спалювали та скидали в ями.

Вчені вважають, що Сансіндуй був центром держави Шу, про яку історикам відомо досить мало через невелику кількість записів, які вдалося знайти. Більшість відкриттів, зроблених у цьому регіоні стосуються XII-XI сторіччя до н.е. Археологи визначили, що королівство Шу розвивалося незалежно від інших держав в долині річку Хуанхе.

Окрім того, вчені знайшли залишки текстилю та шовкових волокон. Як повідомив керівник групи археологів, що проводила розкопки та очільник Інституту культурних реліквій та археології провінції Сичуань Тан Фей, відкриття вказує на те, що королівство "було одним із важливих джерел шовку в Стародавньому Китаї".

Що відомо

  • Поліція Греції заарештувала чоловіка за спробу продажу стародавньої мармурової статуї, створеної у V сторіччі до нашої ери.
  • На території Олімпії дослідники знайшли бронзовий ідол бика віком понад 2,5 тисяч років.
  • Археологи знайшли сувої з біблійними віршами ІІ сторіччя в ізраїльській "Печері жаху".
  • В єгипетському оазисі Бахарія археологи розкопали руїни християнського поселення, датованого IV і VII століттями нашої ери. Воно доводить присутність християнських ченців у цьому регіоні.
  • В Іспанії археологи знайшли стародавнє місто часів бронзового століття, яким правили жінки.
  • У Греції археологи випадково розкопали скам'яніле дерево віком 20 мільйонів років.
  • У вересні 2020 року археологи знайшли в Єгипті саркофаги із муміями віком 2500 років.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше