Роботи скульптора Ентоні Гормлі приберуть з пляжу Великобританії через критику

Роботи скульптора Ентоні Гормлі приберуть з пляжу Великобританії через критику

Роботи скульптора Ентоні Гормлі приберуть з пляжу Великобританії через критику

Роботи скульптора Ентоні Гормлі приберуть з пляжу Великобританії через критику з боку митця — їхнє розташування суперечить початковій ідеї. Власниця робіт Керолайн Вайзман вирішила перепродати їх у приватну колекцію.

Роботи всесвітньо відомого скульптора-монументаліста Ентоні Гормлі встановили на пляжі міста Олдборо у серпні 2020 року. Скульптури "Овал", "Кілочок", "Пеніс" та "Сніговик" помістила туди нова власниця Керолайн Вайзман.

Як передає bbc.com, таке рішення одразу отримало критику з боку автора. Гормлі не сподобалося розташування його робіт: за авторським задумом скульптури мали знаходитися у вертикальному положенні, але їх просто розклали на піску.

Вайзман не бачить за собою провини, але вирішили піти на поступки митцю і продати скульптури.

"Коли хто-небудь купує роботу художника, він виставляє її так, як хоче. Йому не потрібно було так реагувати, у цьому нема потреби. Він просто позбавив мешканців та гостей Олдборо прекрасних витворів мистецтва на пляжі", — заявила вона.

Що відомо

Ентоні Гормлі — один з найвідоміших сучасних британських скульпторів-монументалістів, який у своїх інсталяціях він вивчає взаємозв'язок між особистим і суспільним.

Автор 20-метрового Ангела Півночі та тридцятиметрової Квантової хмари (Гринвіч).

Його наймасштабніший проєкт "Інше місце" — сто чавунних статуй заввишки в людський зріст і вагою 650 кілограмів кожна — мандрував Бельгією, Німеччиною, Норвегією. Врешті-решт статуї розташувалися на одному з пляжів неподалік Ліверпуля та стали однією з місцевих пам'яток.

Ентоні Гормлі "Інше місце"

Ентоні Гормлі "Інше місце"

Читайте також

Колекцію Одеського художнього музею поповнять 50 робіт легендарного Лева Межберга

Для легендарного фестивалю Burning Man побудують ранчо з гейзером

В Юдейській пустелі знайшли рідкісний артефакт — новий сувій Мертвого моря

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше