У жіночій збірній України з біатлону - зміна тренера? Ось що кажуть Санітра та Бринзак

У жіночій збірній України з біатлону - зміна тренера? Ось що кажуть Санітра та Бринзак

Ексклюзивно
У жіночій збірній України з біатлону - зміна тренера? Ось що кажуть Санітра та Бринзак AP

Ексклюзивні коментарі тренера та функціонера для Суспільне Спорт.

Останній біатлонний сезон збірна України з біатлону працювала під керівництвом одного тренера - Юрай Санітра об'єднав у собі функції тренера як чоловічої, так і жіночої команд.

Словацький тренер до того упродовж чотирьох років працював з чоловічою збірною, а після сезону 2019/20 йому запропонували очолити також жіночу частину українського біатлону.

Однак, найімовірніше, у такому статусі робота не буде продовжена безпосередньо в олімпійському сезоні. У післясезонній студії "Біатлон" на Суспільному Юрай Санітра та Володимир Бринзак висловили своє бачення ситуації, яка склалался і як усе має працювати у наступному сезоні.

За словами словацького тренера, в олімпійський сезон він планує зосередитися на роботі з однією командою. Ось що сказав Санітра:

"Можу сказати так: на наступний сезон 100% не буду працювати [в збірній Україні] так, як це було у сезоні-2020/21. Треба подумати щодо того, чи не буде краще працювати з однією командою. Більше часу і концентрації на одну команду. Усе покаже час, будуть розмови, треба зробити аналіз, як треба забезпечити хорошу підготовку командам перед Олімпійськими Іграми. На цей час сказати важко [з якою саме збірною буду працювати]: треба зробити аналіз і чоловічої, і жіночої команд. Думаю, що буду більше зосереджений на роботі із чоловічою командою".

Така репліка Санітри кардинально відрізняється від його слів після чемпіонату Європи, які він сказав в ефірі Суспільного у лютому. Тоді на запитання ведучої Дар'ї Кузнєцової, чи готовий він продовжити роботу з жіночою збірною, Юрай Санітра відповів ствердно: "Питання не до мене, я завжди готовий".

У тому ж ефірі президент федерації біатлону Володимир Бринзак піднімав питання можливого продовження роботи Санітри лише з чоловічою командою. І після завершення сезону Бринзак ще раз залишився при своїй думці.

"Про це [роботу Санітри лише з чоловічою командою] говорив ще місяць назад. Думав, що йому не захочеться тренувати жіночу команду, бо вони готуються, хто де. Не впливати на стан підготовки Джими, Підгрушної, Меркушиної, а потім цю команду створювати і формувати на Олімпійських Іграх - можна втратити цей час, і чоловіки від цього не будуть так ефективно готуватися. Можливо, це і правильно, що він зосередиться і все-таки в чоловічій команді на Олімпіаді з'являться медалі. А із жіночою командою ми впораємося, знайдемо шлях, щоб підготувати її до Олімпіади".

Однак Бринзак зазначив, що нового тренера жіноча команда не отримає. Він бачить лише два варіанти підготовки жінок до олімпійського сезону - або команду очолить хтось із тих фахівців, які вже працюють в команді, або вони продовжать готуватися із особистими тренерами.

"Нового [тренера] точно нікого не буде, тому що за рік до Олімпіади брати нового тренера, який не знає специфіку наших дівчат - дуже ризиковано. Тому ми можемо розглядати лише кандидатури тих тренерів, які вже працювали в нашій команді, знають наших дівчат, а вони - їх. Або ж готуватися з особистими тренерами по єдиному календарному плану. Будемо думати, поспілкуюся в Буковелі з дівчатами, їхню думку буду знати, і з тренерами поспілкуюся. Будемо приймати рішення".

Востаннє перед Санітрою жіноча збірна України мала одного головного тренера ще у сезоні 2018/19 році - тоді із командою працював росіянин Андрій Прокунін. Він працював із командою після звільнення Уроша Велепця, який готував Україну до Олімпіади в Пхьончхані.

Читайте також: Зміна тренера жіночої збірної України? Бринзак не виключив такий варіант, Санітра про нього не знав

Хто працював із жіночою збірною України у сезоні-2020/21?

  • Головний тренер - Юрай Санітра (займався підготовкою Валентини і Віти Семеренко, Дар'ї Блашко та Катерини Бех).
  • Особисті тренери - Урош Велепець (Юлія Джима), Олександр Кравченко (Олена Підгрушна), Олег Меркушин (Анастасія Меркушина).

Результати жіночої збірної України в сезоні-2020/21

  • 2 медалі в особистих гонках Кубка світу - "срібла" Юлії Джими - індивідуальна гонка (Антгольц), спринт (Нове-Место);
  • 1 медаль в командних гонках - "бронза" чемпіонату світу в Поклюці (Анастасія Меркушина, Юлія Джима, Дар'я Блашко, Олена Підгрушна).
  • 7-е місце в заліку Кубка націй.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика