Кубок світу з біатлону: хто став переможцем сезону та кому дісталися Глобуси у кожній дисципліні

Кубок світу з біатлону: хто став переможцем сезону та кому дісталися Глобуси у кожній дисципліні

Кубок світу з біатлону: хто став переможцем сезону та кому дісталися Глобуси у кожній дисципліні IBU

Лише три глобуси дісталися не норвежцям.

Сезон 2020/21 Кубка світу з біатлону офіційно завершенно. В останній змагальний день спортсмени боролися за три різні глобуси у двох гонках - на кону жіночого мас-старту був Глобус цієї дисципліни, а чоловіки розігрували перемогу не тільки в мас-стартах, але й у загальному заліку.

Зрештою, усі Глобуси "останнього дня" залишилися у представників Норвегії. Та й загалом з сімнадцяти дисциплін - у чотирнадцяти перемогли саме норвежці.

Чоловічий Кубок світу: переможці

 • Великий кришталевий глобус: Йоганнес Бьо

Йоганнес утретє поспіль виграє Кубок світу. У цьому сезоні, як і в попередньому, кульмінація боротьби за Глобус настала в останній гонці. Якщо ще точніше, на останній стрільбі заключного старту.

До останніх пострілів боротьбу за Кубок світу вели Йоганнес Бьо та Штурла Легрейд - перемогу здобув більш досвідчений Бьо. За сезон він набрав 1052 очки (без врахування чотирьох найгірших результатів), на 13 очок випередив Легрейда. Третім у загальному заліку став француз Кантен Фійон Майє - 930 очок.

Йоганнес БьоAP

Йоганнес Бьо

Найкращий з українців - Дмитро Підручний - закінчив сезон на 25-му місці, набрав 294 очки.

 1. Йоганнес Бьо (Норвегія) - 1052 очки
 2. Штурла Легрейд (Норвегія) - 1039
 3. Кантен Фійон Майє (Франція) - 930
 4. Тарьєй Бьо (Норвегія) - 893
 5. Йоганнес Дале (Норвегія) - 843
 • Малі кришталеві глобуси - Йоганнес Бьо (спринт), Тарьєй Бьо (мас-старт), Штурла Легрейд (індивідуальна та переслідування)

Усі особисті дисципліни теж розібрали норвежці. Більше того - не тільки перше, але й друге місце у всіх дисциплінах теж дісталося норвезьким біатлоністам.

Штурла Легрейд у дебютному сезоні виграв два МКГ (у індиідуальних та переслідуваннях), Йоганнес Бьо додав до ВКГ ще Глобус у спринтах, а Тарьєй Бьо - уперше за 10 років виграв хоч якийсь глобус: тріумфував у заліку мас-стартів.

 • Залік до 25-ти років - Штурла Легрейд

Без сумнівів та інтриги, з величезним запасом - Штурла ще за кілька гонок до кінця сезону гарантував собі перемогу. Цей трофей було розіграно у такому форматі уперше в історії, у чоловічому "молодіжному заліку" виявилося домінування трьох біатлоністів.

Третє місце дісталося шведу Себастьяну Самуельссону (шостий у загальному заліку), його відрив від четвертого місця більше... 500 очок. У Себастьяа - 817 очок, у австрійця Фелікс Ляйтнера - 310 очок.

Найкращим з українців у цьому заліку став Антон Дудченко - у нього 10 місце, 83 очки! Богдан Цимбал - 13-й у заліку до 25-ти років, 42 очки.

 1. Штурла Легрейд (Норвегія) - 1039
 2. Йоганнес Дале (Норвегія) - 843
 3. Себастьян Самуельссон (Швеція) - 817
 4. Фелікс Ляйтнер (Австрія) - 310
 5. Анто Смольський (Білорусь) - 264

Жіночий Кубок світу: переможці

 • Великий кришталевий глобус: Тірілл Екгофф

За результатами сезону 2019/20 Тірілл не вистачило кількох очок до першого в кар'єрі тріумфу у загальному заліку Кубка світу. Тоді вона програла Доротеї Вірер.

Однак у сезоні 2020/21 (особливо в його частині 2021 року) Екгофф неможливо було зупинити. Загалом вона виграла 13 гонок, десять з яких після Нового року. Її перевага у загальному заліку зрештою склала майже 200 очок. І це перший Великий кришталевий глобус для Екгофф.

Другою у сезоні стала Марте Олсбю Ройзеланд, а третє місце в останньому старті сезону вирвала Франциска Пройсс у боротьбі зі шведкою Ганною Еберг. Чинна переможця Кубка світу - Доротея Вірер - замкнула топ-5.

Найкраща з українок - Юлія Джима - фінішувала на 17-му місці. Дар'я Блашко - з найкращим результатом у кар'єрі, 31 місце. У топ-40 також Олена Підгрушна, яка фінішувала 39-ю у загальному заліку. Інші українки поза топ-50.

 1. Тірілл Екгофф (Норвегія) - 1152
 2. Марте Олсбю Ройзеланд (Норвегія) - 963
 3. Франциска Пройсс (Німеччина) - 840
 4. Ганна Еберг (Швеція) - 826
 5. Доротея Вірер (Італія) - 821
 • Малі кришталеві глобуси - Тірілл Екгофф (спринт та переслідування), Інгрід Тандреволл (мас-старт), Ліза Тереза Гаузер та Доротея Вірер (індивідуальні)

Тірілл Екгофф додала до Великого глобусу ще два Малих - у спринтах та переслідуваннях. Зупинити норвежку у цих дисциплінах було практично неможливо (усі перемоги в них). Ще одна норвежка, Інгрід Тандреволл, виграла залік мас-стартів - це перший глобус в її кар'єрі.

А перемогу в індивідуальних гонках розділили дві біатлоністки: Ліза Тереза Гаузер та Доротея Вірер. Учетверте в історії глобус поділили між собою дві спортсменки. До останньої гонки на цей глобус претендувала Юлія Джима, але провалилася на чемпіонаті світу.

 • Залік до 25-ти років - Дінара Алімбекова

Ймовірно, головне відкриття сезону - 25-річна Дінара Алімбекова, яка за цю зиму уперше піднялася на подіум, виграла першу гонку і здобула титул найкращої молодої біатлоністки планети. Сезон Алімбекова пройшла не без спадів, але початок та кінцівку видала потужні.

Дінара Алімбекова

Дінара Алімбекова

До останньої гонки з Алімбековою боролися Інгрід Тандреволл та Маркета Давідова, довгий час була лідеркою Ельвіра Еберг - ці спортсменки фінішували у заліку з другого по четверте місце.

Топ-10 найкращих замкнула українка Дар'я Блашко - у неї 273 залікові пункти.

 1. Дінара Алімбекова (Білорусь) - 734
 2. Інгрід Тандреволл (Норвегія) - 707
 3. Маркета Давідова (Чехія) - 649
 4. Ельвіра Еберг (Швеція) - 631
 5. Жулья Сімон (Франція) - 575

Командні дисципліни: естафети та Кубок націй

І чоловічий, і жіночий Кубок націй упевнено забрала Норвегія. Третій сезон поспіль - обидва Кубки дістаються норвежцям.

 • Чоловіча естафета: Норвегія

Без шансів для інших команд. Норвегія фінішувала на подіумі в кожній гонці сезону: дві перемоги, три других місця та одне третє. Жодна інша команда не підіймалася на подіум частіше трьох разів.

Друге місце у заліку дісталося Швеції, третє - Франції. Збірна України - восьма.

 • Жіноча естафета: Швеція

Один з трьох глобусів, які не дісталися Норвегії (вони все одно виграли "золото" чемпіонату світу).

Першу в історії перемогу в естафетному заліку здобула Швеція - завдяки перемозі в останній командній гонці шведки випередили Німеччину за додатковими показниками (216 проти 216 очок). Третє місце у заліку - в команди Франції. Норвегія тільки четверта, а Україна - сьома.

 • Змішані естафети: Норвегія

Норвегія - на подіумі кожної змішаної естафети (2+3+1). Хіба можна з цим боротися? Швеція була близькою: п'ять подіумів, і навіть одна перемога. Однак це лише третє місце в заліку змішаних естафет. Між Норвегією та Швецією фінішувала Франція (різниця між французами та шведами - одне очко).

Україна - сьома у цьому заліку.

Читайте також: Юрай Санітра - про підсумки сезону та подальший формат роботи зі збірною України
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт