Як відбувається інституційний аудит у школах Дніпропетровщини

Як відбувається інституційний аудит у школах Дніпропетровщини

Як відбувається інституційний аудит у школах Дніпропетровщини Суспільне Вінниця

Дніпропетровська область – одна з перших областей в Україні, які розпочали інституційний аудит у школах. Про це Українському радіо Дніпро повідомила тимчасово виконувачка обов’язків начальника управління Державної служби якості освіти у Дніпропетровській області Наталія Кириченко.

Перша школа області пройшла інституційний аудит у січні 2020 року. Це була малокомплектна Калинівська неповна середня школа у Солонянському районі, потім – Солонянська середня загальноосвітня школа першого-третього ступенів.

За словами Наталії Кириченко, якщо раніше було 4-5 інституційних аудитів на рік, то нині їх така кількість щомісяця.

Спершу колективи шкіл сприймали такі аудити як перевірки й ставилися з побоюванням, каже вона.

«Коли ми вперше ішли на аудит, нас супроводжували представники Державної служби якості освіти України, нам надавалися рекомендації, і ми були в тісному тандемі «вчитель – учень – батьки – громадськість – засновник – управління». Ми відчували цю підтримку, і жодного бар’єру не було. Всі чітко розуміли, що це – новий вектор руху», – сказала Наталія Кириченко.

Заступниця голови Солонянської селищної ради Ірина Грекова каже, що територіальна громада була зацікавлена у проведенні інституційного аудиту.

«Це – можливість, це ресурс, який варто використати. І якщо ми будемо реально одними із перших, це додасть нам преференцій», – сказала вона.

Проректорка з науково-педагогічної та методичної роботи Дніпровської академії неперервної освіти Марина Ватковська розповіла, що інституційний аудит здійснюють освітні експерти. Вони близько року проходять навчання в академії.

«За рік ми підготували близько 30 експертів, і зараз іде підготовка другої групи», – сказала фахівчиня.

Що відомо

  • Інституційний аудит – це зовнішнє оцінювання діяльності школи, що базується на ґрунтовному вивченні освітніх та управлінських процесів. Аудит покликаний допомогти школам стати більш якісними і надалі сформувати та підтримувати культуру якості освіти, що базується на прозорості, інноваційності та партнерстві учасників освітнього процесу.
  • Подібні системи оцінки якості освіти працюють у більшості європейських країн – Австрії, Великій Британії, Норвегії, Данії, Бельгії, Швеції, Чехії, Литві.

Читайте також

  • На Херсонщині провели перший інституційний аудит загальноосвітньої школи
  • Вибір предметів, мова для нацменшин і наставники для вчителів. Рада ухвалила новий закон про освіту
  • На Тернопільщині загальноосвітню школу перевіряють експерти інституційного аудиту
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди