Один українець - у топ-40 спринту на етапі Кубка світу в Естерсунді. Результати гонки

Один українець - у топ-40 спринту на етапі Кубка світу в Естерсунді. Результати гонки

Один українець - у топ-40 спринту на етапі Кубка світу в Естерсунді. Результати гонки AP

Друга перемога у кар'єрі Лукаса Хофера.

Після жіночого спринту в Естерсунді на трасу вийшли чоловіки. Ця гонка стала останньою заліковою у Кубку націй, в якому вже достроково здобула перемогу збірна Норвегії.

Чоловіча збірна України у спринті була представлена п'ятьма спортсменами. Дмитро Підручний стартував другим одразу ж після Йоганнеса Бьо, до першої групи також потрапив Артем Прима (14-й стартовий номер). Ще троє біатлоністів стартували пізніше - Богдан Цимбал, Антон Дудченко та Артем Тищенко розпочали гонку 59-м, 61-м та 90-м відповідно.

Дивіться також чоловічий світ на Кубку світу в Естерсунді

Фінішувати високо представникам чоловічої збірної України, так само, як і жінкам, завадила стрільба. Дмитро Підручний на двох вогневих рубежах не закрив по одній мішені і фінішував із відставанням у понад півтори хвилини від переможця гонки Лукаса Хофера.

Для Артема Прими спринтерська гонка склалася ще менш вдало. Український біатлоніст не закрив по 2 мішені і в підсумку не потрапив навіть до гонки переслідування. Крім невдалої стрільби, Прима, який перед етапом у Нове-Место мав проблеми зі спиною, ходом по дистанції програв майже півтори хвилини.

На відміну від лідерів збірної України Богдан Цимбал та Антон Дудченко відстріляли значно краще. Цимбал лише на першій стрільбі не закрив одну мішень, а Дудченко схибив під час другого вогневого рубежу.

Проте на фініші ні Цимбал, ні Дудченко випередити Дмитра Підручного не змогли. Дудченко випередив Цимбала на 0.9 секунди, але обидва біатлоністи фінішували за межами топ-40.

Лише Артемові Тищенку вдалося показати чисту стрільбу на обох вогневих рубежах. Однак через нешвидкий хід по дистанції Тищенко вийшов після стрільби із відставанням у 1:27 хвилини. У підсумку українець зміг показати лише 57-й результат.

Удруге в кар'єрі "золото" на Кубку світу здобув італієць Лукас Хофер. Після перемоги в спринтерській гонці Антгольцу в сезоні-2013/14, італійський біатлоніст зміг повторити цей результат лише 7 років потому. На фініші Хофер випередив шведа Себастьяна Самуельссона та норвежця Тарьєя Бьо, які посіли друге та треті місця відповідно.

До чоловічої гонки переслідування відібралися четверо українців - Дмитро Підручний, Антон Дудченко, Богдан Цимбал та Артем Тищенко.

Спринт. Естерсунд, чоловіки

 1. Лукас Хофер (Італія, 0+0) 22:27.1
 2. Себастьян Самуельссон (Швеція, 0+0) +4.0
 3. Тарьєй Бьо (Норвегія, 0+0) +14.4
 4. Сімон Дестьйо (Франція, 0+0) +22.4
 5. Кантен Фійон-Майє (Франція, 0+1) +28.6
 6. Штурла Легрейд (Норвегія, 0+0) +31.9

...

 • 34. Дмитро Підручний (Україна, 1+1) +1:35.8
 • 48. Антон Дудченко (Україна, 0+1) +2:04.3
 • 50. Богдан Цимбал (Україна, 1+0) +2:05.2
 • 57. Артем Тищенко (Україна, 0+0) +2:20.3
 • 83. Артем Прима (Україна, 2+2) +3:07.3
Категорії
КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт