"Збірна була готова до матчу". Позиція УАФ після рішення CAS у справі щодо гри зі Швейцарією

"Збірна була готова до матчу". Позиція УАФ після рішення CAS у справі щодо гри зі Швейцарією

"Збірна була готова до матчу". Позиція УАФ після рішення CAS у справі щодо гри зі Швейцарією AP

Керівництво української асоціації впевнене, що зробило все для того, щоб гра відбулася.

Українська асоціація футболу відреагувала на рішення Спортивного арбітражного суду в Лозанні у справі щодо гри Швейцарія - Україна, за підсумками якої жовто-сині отримали технічну поразку.

Що трапилося?

19 березня CAS повідомив про відмову УАФ у апеляції на рішення УЄФА щодо технічної поразки Україні в грі проти Швейцарії. В своєму рішенні Спортивний арбітражний суд Лозанни звернув увагу, що відповідальність за те, що гра не відбулася, лежала саме на українській стороні. Хоча й визнав, що Україна стала "жертвою пандемію коронавірусу".

Читайте також: Україна програла апеляцію в CAS у справі щодо матчу зі Швейцарією

Рішення CAS залишило в силі технічну поразку збірної України у скасованій грі проти Швейцарії. Таким чином, українська збірна фінішувала на останньому місці в групі Ліги націй та виступатиме у другому дивізіоні у наступному розіграші турніру.

Як відреагували в УАФ?

Попри те, що CAS не зайняв позицію УАФ, в українській асоціації вважають, що в тексті рішення суд фактично підтвердив, що будь-яка збірна могла потрапити в ту ситуацію, яка сталася зі збірною України. Крім того, в українській організації вважають, що зробили все можливе на той час.

"Технічний результат цього поєдинку залишається в силі. Але позиція Української асоціації футболу є незмінною: національна збірна була готова до матчу, а УАФ виконала всі вимоги щодо участі команди в цьому поєдинку".

Також в УАФ, використавши фрагмент із мотиваційного тексту рішення Спортивного арбітражного суду, зазначили, що ніхто не міг передбачити дії місцевих органів влади Швейцарії через їх рішення щодо карантину збірної України.

Як розвивалися події навколо гри Швейцарія - Україна

  • Головний лікар Люцерна помістив усю делегацію України на карантин у день матчу зі Швейцарією.
  • УЄФА запропонувала Україні упродовж 24 годин привезти новий склад, щоб матч відбувся. В УАФ повідомили, що другого складу немає.
  • УЄФА виступила із заявою, у якій зазначила, що матч не відбудеться, а рішення прийматиме Дисциплінарний комітет.
  • Дисциплінарний комітет УЄФА покарав Україну технічною поразкою.
  • Україна звернулася в CAS із апеляцією на рішення Дисциплінарного комітету УЄФА.
  • CAS прийняв рішення щодо відмови апеляції УАФ.

Що далі

  • Наступний розіграш Ліги націй стартує восени 2022 року;
  • В березні Україна розпочне відбір на чемпіонат світу-2022 трьома матчами - проти Франції (24 березня), Фінляндії (28 березня) та Казахстану (31 березня).
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика