Третина профтехзакладів Дніпропетровщини використовує елементи дуальної освіти

Третина профтехзакладів Дніпропетровщини використовує елементи дуальної освіти

Третина профтехзакладів Дніпропетровщини використовує елементи дуальної освіти tribuna.sumy.ua

Великі промислові підприємства Дніпропетровщини зацікавлені в запровадженні дуальної освіти в підготовці кваліфікованих спеціалістів за німецьким досвідом. Про це повідомив Українському радіо Дніпро голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини Віктор Сергєєв.

За його словами, Федерація здійснила анкетування 155 підприємств регіону і зробила попередні висновки: 100% підприємств відчувають потребу в нових робочих кадрах, 80% опитаних роботодавців незадоволені якістю підготовки робітничих кадрів у закладах професійної професійно-технічної освіти та готові надавати місця для виробничої практики.

Роботодавці вважають доцільним будувати навчання у співвідношенні 70% практики та 30% теорії, сказав Сергєєв.

В анкетуванні взяли участь комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг», КБ Південне, «ДТЕК Павлоградвугілля», Придніпровська ТЕС та інші.

Відтак, повідомив Віктор Сергєєв, у реалізації глобального українсько-німецького проєкту “Розвиток соціального діалогу в Дніпропетровському регіоні” Федерація організацій роботодавців області разом німецькою організацією роботодавців “NORDMETALL” продовжила проєкт “ЕХАМ Дніпро”.

«Він включає широке впровадження в практику роботи ПТУ елементів дуального навчання, розвиток наставництва на виробництві, профорієнтацію, в тому числі за програмами «Школа економіки» для старшокласників та «MINIPHІNOMENTA» для початкових класів», – сказав Віктор Сергєєв.

Директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області Віктор Василиненко в ефірі Українського радіо розповів, що сьогодні не заклад шукає підприємство, а більшість підприємств шукають навчальні заклади, з якими можна співпрацювати.

«Ми розпочинаємо спеціальний курс для підприємств, щоб з 1 вересня цього року вони займалися зі здобувачами освіти наших навчальних закладів», додав він.

За словами Віктора Сергєєва, наразі в регіоні діє 53 професійно-технічних училища. Третина з них вже використовує елементи дуальної освіти.

На 2020-2021 навчальний рік запланували впровадження елементів дуальної освіти в підготовці робітників 25 професій у 19 закладах профтехосвіти. Вони співпрацюватимуть з 18 промисловими підприємствами та 30 малими підприємствами громадського харчування та сфери послуг.

Що відомо

  • Дуальна освіта – вид освіти, при якій поєднується навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації.
  • За даними МОН України, термін «дуальна система» (від лат. dualis – подвійний) був запроваджений у педагогічну термінологію в середині 60-х років минулого століття у ФРН – як нова, більш гнучка форма організації професійного навчання.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди