Депутати обласної ради проголосували за ліквідацію комунальної газети "Запорізька правда"

Депутати обласної ради проголосували за ліквідацію комунальної газети "Запорізька правда"

Депутати обласної ради проголосували за ліквідацію комунальної газети "Запорізька правда"

Комунальне підприємство обласної ради "Газета "Запорізька правда" припиняє свою діяльність і приєднується до КП "Запоріжжя". Таке рішення 18 березня ухвалили депутати Запорізької облради 8-го скликання на першій сесії.

Одразу після голосування за приєднання газети "Запорізька правда" до комунального підприємства "Запоріжжя", виконувачка обов’язків головного редактора Наталія Зворигіна прокоментувала рішення депутатів.

"Депутати вкрили себе ганьбою, тому що вони фактично знищили клейнод Запорізького краю. Газеті "Запорізька правда" у наступному році виповнилося б 105 років. Тобто – це єдине україномовне видання регіонального рівня. Де люди її чекають, де люди хочуть її читати. Депутати знищили це видання, його вже не буде, завдяки рішенню цієї сесії."

КП "Газета "Запорізька правда" припиняє діяльністьСуспільне Запоріжжя

Наталія Зворигіна, виконувачка обов'язків головного редактора газети "Запорізька правда"

Діяльність комунального підприємства "Газета "Запорізька правда" припинили через те, що вчасно не була організована процедура її роздержавлення та приватизації, – пояснив депутат обласної ради Сергій Лишенко:

"Як наслідок, Мінюст в автоматичному порядку ліквідував свідоцтво про реєстрацію газети "Запорізька правда". На сьогоднішній день кожний може перевірити на відкритому реєстрі друкованих засобів масової інформації, що такої газети не існує. Тобто не може існувати комунальне підприємство, орендувати комунальні приміщення, яке не друкує газету, бо такої газети не існує."

КП "Газета "Запорізька правда" припиняє діяльністьСуспільне Запоріжжя

Сергій Лишенко, депутат ЗОР

Останні 5 років колектив газети у судах виборює її право на існування, де розглядається саме питання роздержавлення видання, – зазначила Наталія Зворигіна.

"Ми вже багато судів виграли. Але депутати не виконують ні закони України, ні рішення суддів. Їм закони не писані. А приєднують його до комунального підприємства "Запоріжжя", яке опікується здачею в оренду приміщень будинку преси. Колись там розміщалися редакції газет."

Наразі ж у приміщенні, де була "Запорізька правда" розміщуються шоу-руми нижньої жіночої білизни, манікюрні, педікюрні салони, салони масажів і таке інше. Це – "рівноцінна заміна" преси каже Наталія Зворигіна.

КП "Газета "Запорізька правда" припиняє діяльністьСуспільне Запоріжжя

Поєднати боржника і стягувача в одній юридичній особі вирішили, перш за все, аби розв’язати накопичені протягом цих 5 років фінансові питання, – повідомив Сергій Лишенко:

"Приєднавши КП "Запорізька правда" до КП "Запоріжжя", фактично об’єднали основного боржника і їх, як стягувача. Це їм дозволить вирішити питання звільнення приміщень, а не звільняти їх у судовому порядку і зривати договори. Звільнити їх і здати в оренду, і списати ті борги, що накопичилися за всі ці роки."

Продовжити функціонування газети "Запорізька правда" як друкованого видання можна після її повторної реєстрації, – повідомив Сергій Лишенко. Для цього необхідно звернутися зі всіма необхідними документами до реєстраційної служби. Процедура коштує близько півтори тисячі гривень, – зазначив депутат:

"Існує громадська організація, що опікується питаннями газети, вони можуть, але чомусь цього не роблять, зареєструвати відповідну газету і шукати для неї джерело фінансування. В тому числі, публікувати проекти рішення обласної ради, щоб для них обласна рада замовляла ці послуги, так як це було раніше. Якщо вони це зроблять, то отримують кошти, якщо не зроблять, ну вибачайте. Це залежить від наповнюваності бюджету та ситуації."

КП "Газета "Запорізька правда" припиняє діяльністьСуспільне Запоріжжя

Нагадаємо, що за статутом газета "Запорізька правда" – офіційне друковане видання Запорізької обласної ради та державної адміністрації. На початку 2016-го року трудовий колектив ініціював зміну юридичного статусу з метою його роздержавлення.

Тоді голоси депутатів Запорізької обласної ради щодо майбутнього друкованого видання розділилися. Колективу газети, фактично, відмовили у праві колективної власності, й таким чином, унеможливили ведення виробничої діяльності комунального підприємства. Зараз газета видається в електронному вигляді.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди