Індивідуальні номерні знаки на Полтавщині: які популярні, як замовити та скільки коштують

Індивідуальні номерні знаки на Полтавщині: які популярні, як замовити та скільки коштують

Індивідуальні номерні знаки на Полтавщині: які популярні, як замовити та скільки коштують Суспільне Полтава

Від початку 2021 року на Полтавщині видали понад 40 індивідуальних номерних знаків на транспорт. Їх можна замовити у територіальному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ. Що можна написати на номері, а що заборонено – у матеріалі Суспільного.

Замовити індивідуальний номерний знак можна у два способи: онлайн чи безпосередньо у сервісному центрі МВС. Торік на Полтавщині видали 69 індивідуальних номерних знаків, а від початку 2021 – 42. Таку інформацію надали у регіональному сервісному центрі МВС у Полтавській області.

Як замовити

Аби замовити номерний знак онлайн, треба зареєструватися в електронному кабінеті водія, заповнити форму, підписати макет за допомогою електронного підпису, а після цього здійснити оплату.

Замовити номер можна й у територіальному сервісному центрі МВС. Для цього треба підготувати пакет документів:

 • заяву на оформлення та виготовлення індивідуального номерного знака,
 • свідоцтво про реєстрацію транспорту або його копію,
 • документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України,
 • платіжні документи.

Додаткові документи треба зібрати, якщо на номерному знакові має бути розміщена торговельна марка, назва організації тощо.

Виготовляють індивідуальний номер у термін до 40 днів. А забрати готовий знак можна на пошті чи у Головному сервісному центрі МВС, що в Києві.

Вартість

Ціна на номерний знак залежить, зокрема, від кількості символів. Мінімальне замовлення – три символи – обійдеться у 300 гривень. А кожен наступний символ (до восьми штук) – по 90 гривень. Пів тисячі треба віддати за графічний елемент. Номерні знаки на авто коштують 230 гривень 70 копійок, а на мототранспорт – 90 гривень.

Це ціни без урахування податку на додану вартість.

Що можна написати

Індивідуальний номерний знак може містити літери (української чи латинської абетки), а також цифри та графічні елементи.

Якщо на номері лише літери, то їх може бути від трьох до восьми. Якщо літери та цифри – до семи елементів. А для мототранспорту – максимальна кількість символів до п’яти чи шести.

Заборонені написиСервісний центр МВС

Заборонені написи

Заборонено наносити

Індивідуальні номерні знаки не мають бути тотожні або схожі за накресленням із номерними знаками, які видають (видавали) під час державної або відомчої реєстрації транспортних засобів в Україні.

Проте, є ще кілька заборон. Це, зокрема:

 • дискримінаційні написи чи графічні елементи;
 • написи ненормативного походження;
 • символіка або скорочені назви організацій без письмової згоди;
 • знак фізичної чи юридичної особи без письмової згоди;
 • графічний елемент, схожий із літерами чи цифрами;
 • імітація зображення державного герба, прапора, символів інших країн;
 • одночасне використання літер української та латинської абеток.

Якщо індивідуальний номерний знак починається з двох окремих літер, то їхнє сполучення не має збігатися з тим, яке використовують для позначення адміністративно-територіальної належності.

Найпоширеніші комбінації

Найчастіше на Полтавщині водії обирають комбінації літеро сполук – ХХ, WW, YY, OO, ZZ. А ще – цифри, прізвиська, початкові літери імен або їх зменшувальні форми. Наприклад, ЮЛІК, СЛОН, ВОДЯНИЙ, ЖЕМЧУГ, ANGEL, KOZAK, NOS, ТАНЦУЙ, БАНДЕРА, PAF тощо.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди