До 200-річчя відкриття Антарктиди у миколаївському музеї відкрилась виставка

До 200-річчя відкриття Антарктиди у миколаївському музеї відкрилась виставка

До 200-річчя відкриття Антарктиди у миколаївському музеї відкрилась виставка

Моделі кораблів із експедиції відкривачів Антарктиди, навігаційні прилади та зразки рослинного і тваринного світу з найпівденнішого материка. У Миколаївському музеї суднобудування і флоту презентували виставку під назвою “Terra incognita”.

Назва з латини перекладається, як “Невідома земля”. Її обрали тому, що 200 років тому про існування Антарктиди ніхто у світі не знав. Зокрема, і члени експедиції Михайла Лазарєва і Фаддея Беллінсгаузена. Саме двохсотріччю відкриття Антарктиди і присвячена виставка.

Завідуюча Миколаївським музеєм суднобудування і флоту Тетяна Мітковська говорить: “Чому Миколаїв? Чому Музей суднобудування? Тому що Миколаїв має безпосереднє відношення до цієї події. Ті люди, які відкривали Антарктиду, служили на Чорноморському флоті, неодноразово бували у Миколаєві, безпосередньо у цій будівлі. Це найстаріша адміністративна будівля міста Миколаєва, дім головного командира Чорноморського флоту. Саме тут 19 років проживав Михайло Петрович Лазарєв, один із учасників експедиції, перебуваючи на посаді головного командира Чорноморського флоту і військового губернатора Миколаєва і Севастополя”.

На виставці представлено понад сто експонатів. Серед них - макет шлюпа “Мирный”. На оригінальному кораблі пливли 190 членів експедиції, яку ініціював імператор Олександр Перший. Плавання тривало декілька місяців. Маршрут експедиції шлюпів “Мирный” і “Восток” намальований в одній із зал музею.

Виставка триватиме до 2021 року.

Автор - Володимир Степанов, оператор - Ігор Чорний

На початок