Суд скасував заборону книги “Справа Василя Стуса”

Суд скасував заборону книги “Справа Василя Стуса”

Суд скасував заборону книги “Справа Василя Стуса”

Автор книги "Справа Василя Стуса" Вахтанг Кіпіані виграв справу проти Віктора Медведчука в апеляційному суді. Заборону на розповсюдження книги скасували. Про це із зали суду повідомляє кореспондентка Суспільного Каріна Бугайченко.

Суддя оголосив, що апеляційний суд міста Києва скасовує рішення Дарницького районного суду Києва від 19 жовтня 2020 року про заборону видання і поширення книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса".  Водночас рішення Київського апеляційного суду може бути оскаржене у Верховному суді протягом 30 днів.

Як розповів адвокат Вахтанга Кіпіані В'ячеслав Якубенко, залишилася лише вимога щодо частини фрагменту, яку суд відніс до інформації, що не відповідає дійсності.

"Це про те, що адвокат Медведчук у справі Стуса був наданим і підтримуваним держбезпекою. Ми ще не отримали письмовий і повний текст цього рішення, тому не можемо сказати, з чого виходив суд, коли саме залишав цей один процент не на нашу користь. Ми не готові сказати, чи будемо йти до Верховного суду чи подавати касаційну скаргу. На сьогодні це, безумовно, значна перемога", – сказав Якубенко.

Що відомо

Книга Кіпіані "Справа Василя Стуса" вийшла друком у травні 2019 року. Проте у вересні того ж року народний депутат від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук заявив, що вимагатиме через суд заборонити її розповсюдження.

Політик вважає, що у 9 епізодах книги Кіпіані містяться висловлювання, які не відповідають дійсності та принижують честь і гідність Віктора Медведчука, який був адвокатом поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року. Зокрема, у книзі його називали "шісткою комуністичної системи" та зазначали, що він як адвокат був "наданий Стусу та підтримувався держбезпекою".

19 жовтня 2020 року Дарницький районний суд заборонив розповсюдження тиражу книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" без дозволу Віктора Медведчука. Суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність політика.

Після рішення суду книгу почали масово скуповувати. За перший день видавництво отримало понад 9 тисяч передзамовлень на "Справу Василя Стуса".

У багатьох містах пройшли акції на підтримку книги.

На початок