Українки - поза топ-30 спринту Кубка світу в Естерсунді, сьома поспіль перемога Екгофф. Результати

Українки - поза топ-30 спринту Кубка світу в Естерсунді, сьома поспіль перемога Екгофф. Результати

Українки - поза топ-30 спринту Кубка світу в Естерсунді, сьома поспіль перемога Екгофф. Результати AP

Неточна стрільба завадила українським біатлоністкам показати високі результати.

Першою гонкою останнього етапу Кубка світу в Естерсунді став жіночий спринт.

Турнірного значення у контексті боротьби за Малий кришталевий глобус спринт у Естерсунді не мав - норвежка Тіріл Екгофф достроково здобула перемогу в ньому. Однак спортсменки боролися за місця на подіумі та потрапляння до гонки переслідування.

Дивіться також жіночий спринт на етапі Кубка світу в Естерсунді

Україна у спринті в Естерсунді була представлена п'ятьма спортсменками: у першій групі стартували Юлія Джима та Дар'я Блашко, у той час, як Олена Підгрушна, Валентина Семеренко та Анастасія Меркушина стартували пізніше.

Юлія Джима після "срібла" у спринті на восьмому етапі в Нове-Место не змогла показати високий результат. На кожному із вогневих рубежів українська біатлоністка не змогла закрити останню мішень, закінчивши гонку із двома колами штрафу.

Схожим чином гонку пройшла і Дар'я Блашко. Українка також не закрила по одній мішені на вогневих рубежах. Але ходом по дистанції поступилася Джимі, програвши партнерці по збірній 17 секунд.

Олена Підгрушна не закрила одну мішень під час першої стрільби. А ось другий вогневий рубіж українка пройшла чисто та стала першою серед представниць своєї команди, що закрила всі 5 мішеней на "стійці".

Після стрільби Підгрушна вийшла із 5-секундним відставанням від Джими. Однак на фініші випередила свою партнерку по збірній на 10 секунд, пройшовши швидше останнє коло.

Для Валентини Семеренко та Анастасії Меркушиної стрільба на першому вогневому рубежі склалася по-різному. Семеренко відстріляла чисто, а ось Меркушина відправилася на два кола штрафу.

Без штрафного кола Валентина Семеренко могла претендувати на топ-30. Але одну мішень українка на другому вогневому рубежі не змогла закрити. На останньому колі українка програла ходом 29 секунд і фінішувала після Юлії Джими. Меркушина фінішувала за межами топ-70.

Всьоме поспіль у спринті сезону-2020/21 перемогла Тіріл Екгофф. Норвезька біатлоністка, так само, як і на етапах у Нове-Место, не закрила одну мішень, але випередила найближчу переслідувачку Доротею Вірер на 2.5 секунди. Третє місце - у ще однієї норвежки Інгрід Тандревольд.

До жіночої гонки переслідування від збірної України потрапили Олена Підгрушна, Юлія Джима, Валентина Семеренко та Дар'я Блашко.

Спринт. Естерсунд, жінки

 1. Тіріл Екгофф (Норвегія, 0+1) 18:44.6
 2. Доротея Вірер (Італія, 0+0) +2.5
 3. Інгрід Тандревольд (Норвегія, 0+0) +6.7
 4. Анаїс Шевальє-Буше (Франція, 0+1) +15.4
 5. Ліза Тереза Гаузер (Австрія, 0+1) +16.4
 6. Марте Олсбю Ройзеланд (Норвегія, 1+0) +18.2

...

 • 35. Олена Підгрушна (Україна, 1+0) +1:09.3
 • 41. Юлія Джима (Україна, 1+1) +1:19.2
 • 44. Валентина Семеренко (Україна, 0+1) +1:22.6
 • 54. Дар'я Блашко (Україна, 1+1) +1:36.6
 • 78. Анастасія Меркушина (Україна, 2+1) +2:21.6
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика