Як українські легкоатлетки пережили коронавірус та ізоляцію в Польщі. Інтерв'ю Анни Рижикової

Як українські легкоатлетки пережили коронавірус та ізоляцію в Польщі. Інтерв'ю Анни Рижикової

Ексклюзивно
Як українські легкоатлетки пережили коронавірус та ізоляцію в Польщі. Інтерв'ю Анни Рижикової facebook.com/torun2021

Ексклюзивне інтерв'ю української бігунки для Суспільне Спорт.

Три українські легкоатлетки здали позитивний тест на коронавірус після чемпіонату Європи у приміщенні, який відбувся у польському Торуні. Відповідно їх, а також ще одну атлетку, яка жила в одній кімнаті з інфікованою рішенням польської влади залишили на території країни в ізоляції.

Українки не повернулися разом з іншими спортсменами додому, а змушені були провести 10 днів у "санаторії" в Торуні.

Читайте також: У збірній України - коронавірус після Євро з легкої атлетики. Чотири спортсменки залишилися в Польщі

Після завершення терміну ізоляції легкоатлетки повернулися до Києва. У ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт одна з атлеток, Анна Рижикова, розповіла про перебіг хвороби, 10 днів наодинці та перерву у тренувальному процесі.

Як виявилося пізніше, інфікування коронавірусом під час Євро та одразу після нього відбулося не тільки в збірній України. Аж 20 спортсменів з семи різних країн упродовж десяти днів після турніру захворіли.

За словами Анни Рижикової, вона не розуміє, як могла підхопити вірус. Одна з можливостей - контакт зі спортсменами.

  • Як могла підхопити коронавірус?

"Справа в тому, що я ніде і не була. Ми були лише на змаганнях, не знаю, де це могло статися. Швидше за все десь від спортсменів чи технічних працівників, бо я нікуди в місто не виходила. Контактувала лише з [членами] своєї команди, може десь на розминці зі спортсменами з інших країн. Усі дуже відповідально ставилися: носили маски, вимірювали температуру".

  • Як дізналася про інфікування, який був порядок дій?

"Під час чемпіонату Європи ми майже кожного дня здавали тести. А останній, який здали для повернення в Україну, виявився позитивним. У понеділок, 8 березня, ми зранку прокинулися, і до нас зайшов держтренер, який і повідомив погані новини. Приїхала через певний час бригада медиків і взяла ще один аналіз. Чекали на результат у номері, він теж виявився позитивним. Нас забрала карета швидкої і відвезла на ізоляцію".

  • Як відреагувала на необхідність провести 10 днів на ізоляції?

"Думали, що у разі, якщо за п'ять днів здамо негативні тести, то нас відпустять додому. Але за місцевими польськими законами ми все ж мали провести весь цей час на ізоляції. У принципі, це правильно, щоб ми нікого більше не заразили. Треба було потерпіти 10 днів – ми це зробили. Нічого поганого з нами тут не сталося. Просто пожили на ізоляції в кімнатах. Тести через п'ять днів ми не здавали. Більше часу з’явилося на читання книжок, фільми і спілкування з рідними по телефону

Що стосується тестів після 10 днів, для виїзду в Україну, то ми не здавали. А вже по прибуттю в аеропорт "Бориспіль" ми здали аналізи".

  • Наскільки складно було провести 10 днів наодинці?

"Морально було важко. Адже ми розуміємо, що влітку Олімпійські ігри, і в нас розпланована підготовка. Мали приїхати на два дні додому та їхати вже на збори. Трішки засмучувало, що ми не можемо готуватися, як це планувалося. Звичайно, головне бути здоровими, а все це дрібниці. Тут в санаторії-ізоляторії трішки їжа була для нас незвична, тому мали проблеми з харчуванням. Але в кімнатах тренувалися, знаходили вихід, робили певні вправи. Це краще, ніж хворіти десь в лікарні".

  • Про перерву у тренувальному процесі

се це можна виправити, але доведеться підкорегувати тренувальний план. Попрацювати більше, якісніше. Це вже буде завдання тренерів, щоб внести зміни до нашої підготовки. Найближчий збір, куди я після повернення маю їхати – це Португалія. Зимовий сезон завершився цим чемпіонатом Європи, а далі лише готуватися до Токіо".

  • Поради, як вберегти себе від COVID-19

"Вберегти себе важко від цього. Тут певний відсоток вдачі, коли воно тебе настигне. Треба вести здоровий спосіб життя і тримати свій імунітет на високому рівні: пити чай з імбирем, приймати вітаміни. До масок всі вже мали звикнути, це не обговорюється. Але окрім того, що носити, то треба і змінювати їх. Бо є і ті, хто купив на початку пандемії і досі її носять, як талісман".

Читайте також: Україна - шоста у медальному заліку чемпіонату Європи з легкої атлетики
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт