Потрібно бути у двійці найкращих у групі.
Жіноча збірна України з гандболу востаннє грала у фінальній частині великого турнірі ще в 2014 році - чемпіонат Європи, де синьо-жовті програли три матчі з трьох. На чемпіонати світу Україна відбиралася ще давніше: остання участь у 2009 році, 17-е місце.
З того часу українки не змогли кваліфікуватися на п'ять чемпіонатів світу, а зараз - розпочинають боротьбу за ймовірний вихід на наступний, світову першість 2021 року.
Формат європейської кваліфікації на жіночий чемпіонат світу з гандболу
- Перший раунд: 5 груп по три або чотири команди. Дві найкращі команди з кожної групи виходять у плей-оф.
- Другий раунд, плей-оф: 10 сіяних збірних (напряму потрапили у плей-оф завдяки виступу на Євро-2020) та 10 переможців першого раунду розбиваються на 10 пар. Переможці цих пар виходять на чемпіонат світу.
Оскільки Україна не змагалася на Євро-2020, кваліфікацію доведеться розпочинати з першого раунду змагань. У 2019 році синьо-жовта збірна не змогла пройти цей раунд, але тоді система відбору була інша: далі проходили переможці груп та лише одне найкраще друге місце.
Група України у відборі на чемпіонат світу-2021: хто, де та коли
- Суперниці: Словаччина, Ізраїль, Люксембург
- Формат: по одному матчу проти кожного суперника на полі країни-господаря (Люксембург)
- Дата: 19-21 березня, за три дні будуть зіграні усі матчі групового етапу
Група України майже ідентична попередньому відбірковому раунду. Тоді в суперницях були Словаччина, Ізраїль та Косово. По суті, на 75% склад групи залишився незмінним - замість Косово гратимемо проти дебютанта Люксембургу (і буде господарем групового етапу).
Зі Словаччиною Україна гратиме у відборі уже втретє поспіль - у 2017 році теж ці команди потрапили в один квартер, який виграли українки.
А у 2019 році Україна фінішувала другою в групі: поразка 32:36 від Словаччини, перемога 35:25 над Ізраїлем. Тоді, щоправда, саме словачки були господарками змагань.
У 2021 році, як і в попередньому відборі, основними фаворитками будуть команди України та Словаччини. Оскільки принцип відбору простіший, вийти в плей-оф легше, право на помилку в обох команд є.
Календар групового етапу відбору
- Перший тур, 19 березня. 18:00 - Україна - Словаччина, 20:30 - Ізраїль - Люксембург
- Другий тур, 20 березня. 16:30 - Словаччина - Ізраїль, 19:00 - Україна - Люксембург
- Третій тур, 21 березня. 16:30 - Україна - Ізраїль, 19:00 - Словаччина - Люксембург
Трансляція - на сайті Федерації гандболу України
Заявка збірної України на груповий етап відбору
Голкіперки: Єлизавета Воронько ("Карпати", Ужгород), Марія Гладун, Вікторія Салтанюк (обидві - "Галичанка", Львів)
Польові гравчині: Вікторія Бельмас ("Заглембє Любін", Польща), Ірина Компанієць, Євгенія Когуч (обидві - "Ювента", Словаччина), Леся Смолінг, Наталія Воловник (обидві - "Стоіслав Кошалін", Польща), Наталія Стрюкова ("Гомель", Білорусь), Наталія Савчин ("Глорія-2018", Румунія), Владислава Бельмас ("Варсовія", Польща), Ірина Стельмах ("Астраханочка", Росія), Тетяна Поляк, Мар'яна Маркевич, Діана Дмитришин (усі - "Галичанка", Львів), Анна Дябло ("Дніпрянка", Херсон)
Що далі
У разі проходження першого раунду змагань, Україна вийде у плей-оф, де в суперниці може отримати одну з десяти збірних:
- Чехія, Німеччина, Угорщина, Чорногорія, Росія, Польща, Румунія, Словенія, Сербія, Швеція
Жеребкування плей-оф раунду відбудеться у понеділок, 22 березня. А самі матчі плей-оф - з 16 по 21 квітня 2021 року.