Атлети з Росії знову зможуть виступати на змаганнях як "нейтральні". Які будуть обмеження

Атлети з Росії знову зможуть виступати на змаганнях як "нейтральні". Які будуть обмеження

Атлети з Росії знову зможуть виступати на змаганнях як "нейтральні". Які будуть обмеження
AP

Дозвіл на 2021 рік.

Світова федерація легкої атлетики погодила повернення схеми "Нейтральних атлетів" для спортсменів з Росії з початку літнього сезону 2021 року. Про це йдеться у заяві World Athletics.

Схема "нейтральних атлетів" використовувалася в легкій атлетиці з моменту дискваліфікації Росії від міжнародних змагань у 2015 році. Однак у 2020 році після чергового допінг-скандалупов'язаного зі стрибуном у висоту Данілом Лисенком, усім російським спортсменам заборонили виступати на будь-яких турнірах.

Російське міністерство спорту погодилося сплатити штраф у розмірі 6.3 мільйони доларів, щоб World Athletics почала процедуру розгляду допуску російських атлетів. І на початку березня 2021 року світова федерація та Росія погодилися на план реформування, який мав призвезти до часткового повернення росіян до змагань.

Зрештою, схема "нейтральних атлетів" - один з кроків відповідно до цього плану. Однак у 2021 році існуватимуть обмежувальні заходи для "нейтральних атлетів" з Росії, які захочуть виступати на міжнародних змаганнях.

Вони стосуватимуть найважливіших змагань: Олімпійських ігор, молодіжного чемпіонату Європи до 23-х років та змагань світової серії World Athletics. До цих турнірів будуть допущені не більше 10 спортсменів. При цьому атлети повинні спершу отримати дозвіл на участь від World Athletics, тобто їх мають визнати "чистими".

Обмежень щодо кількості "нейтральних атлетів" на інших міжнародних змаганнях немає. Але вони також повинні отримати дозвіл міжнародної федерації.

World Athletics також залишає за собою право переглянути цей дозвіл у будь-який момент. А наприкінці 2021 року буде проведений підсумок програми, з внесенням змін на план 2022 року.

Останні великі турніри з російськими атлетами

  • Олімпіада-2016: у нейтральному статусі допущена одна атлетка, стрибунка у довжину Дар'я Клішина.
  • Чемпіонат Європи-2018: 29 "нейтральних атлетів", які виграли 6 медалей (1+3+2).
  • Чемпіонат світу-2019: 29 "нейтральних атлетів", які виграли 6 медалей (2+3+1).
  • Чемпіонат Європи у приміщенні-2021: Росія не допущена в жодному статусі.
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо