У 145 допінг-пробах російських спортсменів виявлено маніпуляції — WADA

У 145 допінг-пробах російських спортсменів виявлено маніпуляції — WADA

У 145 допінг-пробах російських спортсменів виявлено маніпуляції — WADA

Із 298 підозрілих проб, наданих Московською антидопінговою лабораторією відділу розслідування WADA для перевірки, майже в половині виявлено втручання.

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на інтерв'ю голови відділу розслідування WADA Гюнтера Юнгера для німецької газети Frankfurter Allgemeine Zeitung.

За словами Юнгера, Всесвітнє антидопінгове агентство з травня до листопада 2019 року займалося ретельним дослідженням проб, аби встановити, які з них були замінені або видалені. Таких було виявлено 145.

"Нам вдалося встановити, які дані були видалені і коли. Але не в кожному випадку ми змогли відновити їх, – зазначив фахівець. "У деяких випадках ці зміни були датовані заднім числом. Для цього всю базу даних переставляли на одну дату чотирма роками раніше, після чого видаляли", – додав Юнгер.

Як відомо:

  • Через маніпуляції в базі допінг-проб Виконком Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) на 4 роки позбавив Росію права брати участь у великих міжнародних змаганнях, включно з Олімпіадами та чемпіонатами світу. Спортсмени з РФ зможуть брати участь у змаганнях під нейтральним прапором за умови, якщо доведуть свою непричетність до допінгу.
  • Російське антидопінгове агентство (РУСАДА) було позбавлене статусу відповідності.
Категорії
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортФутбол