Юрай Санітра - про ціль на етап в Естерсунді, стан збірної України та його попередня оцінка сезону

Юрай Санітра - про ціль на етап в Естерсунді, стан збірної України та його попередня оцінка сезону

Ексклюзивно
Юрай Санітра - про ціль на етап в Естерсунді, стан збірної України та його попередня оцінка сезону Євгеній Каранов

Ексклюзивне інтерв'ю Юрая Санітри для Суспільне Спорт.

Шведський Естерсунд - господар останнього етапу Кубка світу з біатлону сезону 2020/21. Шість особистих гонок закриватимуть програму міжнародного сезону: спринти, гонки переслідування та мас-старти.

Україну на останньому етапі представлятимуть десять біатлоністів: ті ж спортсмени, що і на попередніх етапах в Нове-Место.

Перед стартом останнього етапу Кубка світу Суспільне Спорт поспілкувалося з Юраєм Санітрою - про стан біатлоністів, ціль на останні гонки та попередні підсумки сезону.

 • Ціль перед командою на останній етап

"Ми налаштовані боротися за хороший результат - така наша маленька ціль. Хочемо в спринті завоювати хороші очки як до Кубка націй, так і до олімпійської кваліфікації. Хочемо гідно завершити сезон, яким можемо бути задоволені.

Загальна атмосфера в Естерсунді - відчувається, що усі уже очікують кінцівки сезону. У Швеції оптимальні умови, траса дуже добре готова. Українські спортсмени готові, можемо в спринті сміливо стартувати".

 • Погодні та організаційні умови в Естерсунді

"Естерсунд типовий постійним вітром на стрільбищі. Є прогноз погоди на спринт - має бути менший вітер, але у суботу та неділю знову підіймається. Траса тут специфічна: практично без рівнинних частин, підйоми-спуски, лише на стадіон під'їжджаєш рівниною.

Траса зараз не м'яка. Якщо пам'ятаєте індивідуальну гонку чоловічу на початку минулого сезону, коли була величезна різниця між першою та четвертою групою, то зараз буде краще. Скажу, що я здивований, що зараз такі умови в Естерсунді".

 • Оцінка готовності українських спортсменів

"Олена Підгрушна? У цьому сезоні пробігла практично усі основні старти, які були в планах. У Нове-Место відчула трохи фізичну втому, зараз скажу, що почувається краще: бачили її на тренуваннях, думаю, що може добре пробігти.

Артем Прима. Думаю, правильне рішення прийняли в Нове-Место, коли не дали йому стартувати в гонці переслідування. Уже в естафеті показав, що має сили як фізичні, так і психологічні, тому цього старту зможе боротися. Будемо дивитися також, як буде готовий Артем Тищенко - у нього є гонки, коли може боротися, а далі йде фізичний спад. Побачимо, як тут проявить себе.

У Валентини Семеренко теж були спади у цьому сезоні. Хоча у Нове-Место під час першого тижня пробігла два хороші старти, потім знову не виступила так, як ми б хотіли. Тому хочемо пробігти гідно цей останній етап, а далі будемо вирішувати.

Що стосується Богдана Цимбала та Антона Дудченка, то я уже казав. Тішить, що немає таких серйозних провалів, як у минулому сезоні, вони зробили крок уперед. Є над чим працювати, щоб могли стабільніше бігти на високому рівні. Але це буде ціль на наступний сезон, до Олімпійських ігор, а у цьому сезоні допомогли команді хорошими результатами. Вони - молоді спортсмени, якщо з ними далі правильно працювати, то можуть піднятися на вищий рівень.

 • Про готовність Дмитра Підручного та спогади "золота" у 2019 році

"До того, як Дмитро завоював звання чемпіона світу тут, я арену в Естерсунді дуже сильно не любив, не подобалося тут. Але обидва дні на тренуваннях грають емоції, перед очима стоїть той його старт на чемпіонаті світу.

Думаю, що Естерсунд добре знаємо, впевнені, що хочемо повторити той результат. Нехай не на рівні чемпіонаті світу, але будемо боротися за хороші результати".

 • Боротьба за місця у Кубку Націй

"У хлопців я впевнений, що будемо на 8 місці. У цьому сезоні багато команд стали трохи сильнішими, збільшилася конкуренція. Ми ж втратили на початку сезону, у грудні, коли не видали потрібний старт. Але для мене важливо, що в олімпійській кваліфікації ми теж на восьмому місці.

У жінок - 7 місце, дуже хороший результат. Як у чоловіків, так і в жінок гарантували собі по 5 спортсменів на наступний сезон. Хочемо у спринті показати результат, щоб нам ці очки могли допомогти як у Кубку націй, так і в олімпійській кваліфікації".

 • Хто виграє Кубок світу: Штурла Легрейд чи Йоганнес Бьо?

"Мені все одно хто виграє, норвежці сильно у цьому "ковід-році". Ці три старти покажуть. Я вірю в Легрейда, який має хорошу стабільну стрільбу. У цих умовах буде його тріумф проти Йоганнеса".

Календар етапу №10 Кубка світу в Естерсунді

 • П'ятниця, 19 березня, 13:30. Спринт, жінки (7.5 км);
 • П'ятниця, 19 березня, 16:30. Спринт, чоловіки (10 км);
 • Субота, 20 березня, 13:15. Гонка переслідування, жінки (10 км);
 • Субота, 20 березня, 16:15. Гонка переслідування, чоловіки (12.5 км);
 • Неділя, 21 березня, 14:00. Мас-старт, жінки (12.5 км);
 • Неділя, 21 березня, 16:30. Мас-старт, чоловіки (15 км).
Категорії
КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт