Полтавські учні займаються за звичною програмою, попри скасування ДПА

Полтавські учні займаються за звичною програмою, попри скасування ДПА

Полтавські учні займаються за звичною програмою, попри скасування ДПА Суспільне Полтава

Цього року школярі не складатимуть державну підсумкову атестацію. Це стосується учнів четвертих та дев’ятих класів. Таке рішення ухвалило Міністерство освіти через поширення коронавірусу.

Майже сотня дев’ятикласників полтавської школи №2 цієї весни мали складати державну підсумкову атестацію із української, англійської та математики. Проте іспити для всіх українських учнів скасували.

"Я, звісно, зраділа цій новині, але все одно я продовжую готуватися і повторювати все вивчене", – говорить дев’ятикласниця полтавської школи №2 Марія Бабічева.

Марія Бабічева після 9-го класу планує вступати у технікум харчових технологій.

"Я продовжую готуватися. Повторювати все вивчене, бо мені здавати тести і вступні екзамени. Робили різні завдання по книжках, за окремими підручниками для підготовки до ДПА. Вдома також я окремо займалася за відеоуроками. Деколи з репетиторами займалася, по математиці особливо. Ми проходили різні тести, писали підготовчі контрольні роботи", – додає дев’ятикласниця полтавської школи №2 Марія Бабічева.

Державну підсумкову атестацію для четвертих та дев’ятих класів скасували за наказом Міносвіти. Обов’язковими предметами мали бути українська мова та математика, каже керівниця відділу обласного департаменту освіти.

Скасування атестації на заняття школярів не вплинеСуспільне Полтава

Скасування атестації на заняття школярів не вплине

"У четвертому класі, як правило ДПА відбувається у вигляді підсумкових контрольних робіт. А в дев’ятому класі, як правило, це обов’язкові предмети – державна підсумкова атестація з державної мови, з математики, а також ще з одного предмета який визначає педагогічна рада закладу. Але цього року такого не відбудеться", – розповідає начальниця відділу обласного департаменту освіти Ангеліна Кушпіль.

Скасування атестації на заняття школярів не вплине, каже учителька Наталія Шаповал. Навчатимуться учні за попереднім планом.

"Ми пишемо диктанти, повторюємо орфограми, пунктограми, які проходили протягом 5-9 класу. Диктанти пишемо і на дистанційному навчанні. Активно готуємося за певною літературою. Діти після 9 класу переходять, хто в 10 клас, а хтось вступає в технікум. І їм знадобляться вступні іспити, яких не скасували. Тому вони готуються серйозно", – каже учителька полтавської школи №2 Наталія Шаповал.

Через скасування атестації, у документах про освіту мають зробити запис про звільненняСуспільне Полтава

Через скасування атестації, у документах про освіту мають зробити запис про звільнення

"Спочатку мені це сподобалось. Але мені все одно хотілося спробувати пройти державну підсумкову атестацію, випробувати свої сили, можливості", говорить дев’ятикласник полтавської школи №2 Максим Ярошенко.

Через скасування атестації, у документах про освіту мають зробити запис про звільнення, каже юристка Тамара Жалій.

"Правові підстави є. Особливо в тому випадку, коли йдеться про санітарно-епідемічне благополуччя населення. Бали, залежно від того, який конкурсний бал, які особливості вступної кампанії в той чи інший професійно-технічний заклад освіти, будуть враховувати ті, які вони мають з профільних предметів", – каже юристка Тамара Жалій.

Нагадаємо, торік підсумкову атестацію також скасували через коронавірус. Тоді звільнили не лише учнів четвертих та дев’ятих класів, а й випускників шкіл.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди