Роман Балаян отримає почесну нагороду "Золота дзиґа" за внесок в українське кіно

Роман Балаян отримає почесну нагороду "Золота дзиґа" за внесок в українське кіно

Роман Балаян отримає почесну нагороду "Золота дзиґа" за внесок в українське кіно Газета Я

Український кінорежисер Роман Балаян отримає почесну нагороду "Золота дзиґа" за внесок в українське кіно. Церемонія вручення V Національної кінопремії відбудеться у травні 2021 року.

Кінокар’єра Романа Балаяна бере початок у 1970 році, коли він працював режисером на Київській кіностудії. Його режисерський дебют відбувся у 1973 році. А вже у 1978 році третій фільм Балаяна "Бірюк" змагався за головний приз Берлінале – "Золотого ведмедя".

Роботи Романа Балаяна – постійні учасники усіх міжнародних фестивалів класу "А".

Фільм "Бережи мене, мій талісмане" брав участь в основному конкурсі Венеційського кінофестивалю (1986 рік), стрічка "Леді Макбет Мценського повіту" – в основному конкурсі кінофестивалю у Сан-Себастьяні (1989 рік), "Два місяці, три сонця" – фільм-учасник основного конкурсу кінофестивалю у Карлових Варах (1998 рік), а минулого року фільм "Ми є, ми поруч" змагалася за нагороду основного конкурсу Варшавського кінофестивалю.

"За свою кар’єру я отримав безліч відзнак та премій. Але коли тебе нагороджують за внесок – це накладає ще більшу відповідальність. Я дуже радий, що отримав цю почесну нагороду!" – прокоментував Роман Балаян.

Що відомо

Раніше почесну нагороду "Золота Дзиґа" за внесок у розвиток українського кінематографа отримували акторка Лариса Кадочникова, режисер, сценарист, педагог В'ячеслав Криштофович, кінооператор Юрій Гармаш та акторка Ада Роговцева.

Читайте також

Що та як дивитися на фестивалі Docudays UA 2021

Швейцарський блогер зняв короткометражку про війну на Донбасі

Колектив Довженко-Центру опублікував відкритого листа до української влади

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше