Кому і наскільки підвищили пенсійні виплати на Запоріжжі з березня 2021 року. Пояснює експертка

Кому і наскільки підвищили пенсійні виплати на Запоріжжі з березня 2021 року. Пояснює експертка

Кому і наскільки підвищили пенсійні виплати на Запоріжжі з березня 2021 року. Пояснює експертка

З 1 березня 2021 року розпочатий автоматичний перерахунок пенсій для осіб, які отримують пенсії призначені згідно із законами“Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” України. За постановою Кабінету міністрів України № 127 підвищення пенсій призначено понад 8 млн українцям. У Запорізькій області підвищення пенсій отримали 390 тисяч запорізьких пенсіонерів.

Що охоплює механізм проведення індексацій пенсій, на скільки підвищили пенсійні виплати та що впливає на розмір підвищення — про це в ефірі “Українського радіо Запоріжжя” розповіла заступниця начальника управління пенсійного забезпечення, начальниця відділу методології та організації роботи із застосування пенсійного законодавства Тетяна Ципцюра.

Про механізм індексації пенсій

Відповідно до постанови кабінету міністрів України з 1 березня 2021 року була проведена індексація пенсій. Підвищення середньої заробітної плати вплинуло на збільшення пенсійної виплати.

“В цьому році уряд ухвалив постанову 127 "Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році», якою затвердив розмір коефіцієнту підвищення. Підняття показника середньої плати в поточному році відбулось на 11%. Таким чином, якщо до 1 березня пенсії були обчислені із показника 4 887 гривень, то в цьому році цей показник з урахуванням коефіцієнту збільшення склав 5 426 грн. Тобто перерахувались як основні розміри пенсійної виплати, так і доплати за понаднормативний стаж і інші складові пенсійної виплати”, — зазначила Тетяна Ципцюра.

Принцип нарахування пенсійної виплати

Тетяна Ципцюра зазначає, що механізм проведення індексації пенсій залежить від розмірів середньої заробітної плати. Пенсії розраховуються із заробітної плати за п’ять років до 1 липня 2000 року і далі за даними системи персоніфікованого обліку органів пенсійного фонду за період, починаючи з липня 2 000-го року, і по день звернення за призначенням чи перерахунку пенсій.

У кожного громадянина різний показник заробітної плати та різний індивідуальний коефіцієнт. За нововведеною формулою у 27-й статті розмір пенсій визначається як добуток заробітної плати, що складається з показника середньої заробітної плати по Україні, помноженої на індивідуальний коефіцієнт заробітної плати, а також все це множиться на індивідуальний коефіцієнт страхового стажу. І таким чином визначається розмір пенсій.

Підвищення пенсій громадянам

Показник збільшення мінімальної заробітної плати впливає на перерахунок пенсій для осіб, що досягли 65 років та мають страхового стажу не менше ніж 30 років жінки та 35 років чоловіки.

“Таким категоріям ми робили підвищення з 1 січня поточного року, оскільки прожитковий мінімум декілька разів на рік підвищується, це визначається законом про державний бюджет. Наступний перерахунок пенсійної виплати відбудеться у грудні поточного року із мінімальної заробітної плати 6 500 тисяч гривень. Крім того, прожитковий мінімум буде збільшуватися з липня і з грудня", — розповіла Тетяна Ципцюра.

Також, вона нагадала, що з квітня 2020 року забезпечено щомісячну компенсаційну виплату в розмірі 500 гривень особам, що досягли 80 років. Це продовжується і в поточному році додасться нова виплата особам, що досягли 75 років, у розмірі 400 грн. З 1 жовтня поточного року їм будуть підвищені розміри пенсійної виплати.

Що відомо

  • Пенсійний фонд з 1 березня провів перерахунок пенсій для 9,76 мільйонів пенсіонерів, з яких понад семи мільйонам виплати підвищили мінімально на 100 гривень.
  • 22 лютого Кабінет міністрів схвалив постанову про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році, якою, зокрема, затверджується індексація пенсій з 1 березня.
  • Кабінет міністрів схвалив законопроєкт щодо удосконалення пенсійного законодавства та визначив дату щорічної індексації пенсій – 1 березня.
  • Мінсоцполітики оприлюднило інформаційний календар підвищень пенсій, які відбудуться 2021 року. Згідно з ним, підвищення буде відбуватися у 5 етапів для різних категорій.
  • Кабмін разом з Міністерством соціальної політики повністю напрацювали стратегію запровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні у 2021 році.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди