У важкій атлетиці запланували два кваліфікаційні турніри на Ігри у Токіо. Один із них - віртуальний

У важкій атлетиці запланували два кваліфікаційні турніри на Ігри у Токіо. Один із них - віртуальний

У важкій атлетиці запланували два кваліфікаційні турніри на Ігри у Токіо. Один із них - віртуальний AP

До цього змагання не проводилися через пандемію коронавірусу.

Перед Олімпійськими Іграми у Токіо спортсмени-важкоатлети можуть взяти участь у двох кваліфікаційних турнірах для отримання ліцензій. Один із них стане віртуальним, повідомляє Inside the Games.

Що трапилося?

Організатори Олімпіади у Токіо продовжили кваліфікаційний період до 31 травня. Однак континентальні змагання, на яких спортсмени будуть боротися за ліцензію на Ігри, скасовуються або перебувають під загрозою проведення.

Читайте також: МОК змінив формат кваліфікації з боксу на Олімпіаду в Токіо

Від відбіркового турніру в Океанії вже відмовилися, у той час, як на Європейський кваліфікаційний турнір з важкої атлетики, який відбудеться у Москві (3-11 квітня), можуть відправитися не всі спортсмени через обмеження, пов'язані із пандемією коронавірусу.

Через обмеження, пов'язані із переїздами, а також можливі фінансові збитки не всі важкоатлети можуть отримати ліцензію на турнір. Проте у Світовій організації важкої атлетики знайшли рішення.

Яке рішення прийняли у Світовій організації важкої атлетики?

Враховуючи проблеми із кваліфікаціями, в організації запланували провести два додаткових турніри для тих спортсменів, які не зможуть взяти участь на континентальних змаганнях із тих або інших причин.

Перша можливість - участь у новому турнірі, який відбудеться в останній тиждень травня у Саудівській Аравії. У ньому зможуть взяти участь всі спортсмени 2000 року народження, які не мали можливості змагатися на минулорічному чемпіонаті світу серед юніорів після того, як він був скасований, а зараз не підходять для юніорських змагань за віком.

Друга можливість - віртуальне змагання. Важкоатлети зможуть отримати ліцензію на Олімпіаду у Токіо завдяки підрахунку найкращих результатів у кваліфікації, які мали перед цим. Водночас, цією опцією можуть скористатися лише ті атлети, які зможуть у період з 1 квітня по 31 травня надати інформацію щодо місцеперебування для антидопінгового агентства.

Віртуальний турнір з важкої атлетики відбудеться в останній день кваліфікації на Олімпійські Ігри - 31 травня.

Що відомо

  • Європейський ліцензійний турнір з важкої атлетики стане першим кваліфікаційним змаганням у світі за останні 13 місяців.
  • За новим регламентом, важкоатлети повинні взяти участь у п'яти кваліфікаційних змаганнях замість шести, як це було до пандемії коронавірусу.
  • Україна у важкій атлетиці поки що не здобула жодна ліцензії для участі в Олімпіаді у Токіо. На Іграх можуть виступити лише по 2 спортсмени у чоловічому та жіночому турнірах.
  • Загалом на Олімпійських Іграх у Токіо буде розіграно 14 комплектів нагород у 7 вагових категоріях важкої атлетики.
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт