Чому збірна Польщі з біатлону відправила у відставку увесь тренерський штаб

Чому збірна Польщі з біатлону відправила у відставку увесь тренерський штаб

Чому збірна Польщі з біатлону відправила у відставку увесь тренерський штаб Nordic Focus Photo Agency

Адам Колоджейчик повернувся до роботи зі збірними Польщі.

Збірна Польщі з біатлону змінила тренерів чоловічої та жіночої команд. Польська біатлонна асоціація повідомила, що відправила у відставку тренера жіночої команди Міхаеля Грайса, а також Андерса Братлі, який працював із чоловіками.

Міхаель Грайс працював на посаді тренера жіночої команди з 2019 року. Коментуючи рішення піти у відставку, Грайс зазначив, що результати команди у сезоні-2020/21 виявилися нижчими за очікувані.

"Останні 12 місяців через пандемію виявилися для нас серйозним випробуванням. Зима принесла зліти і падіння. Якщо чесно поглянути на наші результати, виявилося, що ми не в стані виправдати очікування. Звідси і непросте рішення щодо припинення співпраці. Провели разом дуже інтенсивний час, повний емоцій. Ціню внесок дівчат у нашу співпрацю і бажаю їм усього найкращого", - зазначив Грайс.

Замість Грайса та Братлі на посаду головного тренера збірної Польщі з біатлону повернеться Адам Колоджейчик. Польський фахівець раніше працював із жіночою командою (з 2011 по 2017 рік), а з 2018 по 2020-й очолював чоловічу збірну.

Колоджейчик працюватиме зі збірними Польщі на етапі в Естерсунді, а також у наступному біатлонному сезоні-2021/22 і готуватиме команди до виступів на зимових Олімпійських Іграх у Пекіні.

"Рада директорів дала мені час до 9 квітня, щоб підготувати тренувальну концепцію і організаційний план. Також я працюю над формуванням тренерського штабу. Без групи асистентів та консультантів буде неможливо підготувати національну команду перед Іграми. Знаю біатлоністів, оскільки більшу частину часу мав задоволення з ними працювати. Це багато що спрощує".

Саме під керівництвом Колоджейчика збірна Польщі востаннє здобувала медалі на етапах Кубка світу та чемпіонатах світу. В 2015 поляки взяли дві медалі на світовій першості у Контіолагті, а на Кубку світу - в Поклюці у сезоні-2018/19 ("срібло" Монікаи Гойніш в індивідуальній гонці) - також під керівництвом Колоджейчика.

Медалі збірної Польщі на чемпіонатах світу під керівництвом Колоджейчика

 • Крістіна ПалкаЗмінила прізвище на Гузик після одруження - "срібло", гонка переслідування (Нове-Место, 2013 рік).
 • Моніка Гойніш-Старега - "бронза", мас-старт (Нове-Место, 2013 рік).
 • Вероніка Новаковська - "срібло", спринт; "бронза", гонка переслідування (Контіолагті, 2015 рік).

Що відомо

 • Збірна Польщі під керівництвом Міхаеля Грайса здобула два "золота" на чемпіонаті Європи-2021 у Душниках-Здруй - в індивідуальній гонці перемогла Моніка Гойніш-Старега, а у переслідуванні - Каміла Жук.
 • У загальному заліку Кубка націй Польща займає 13-е місце (жінки) та 23-е місце (чоловіки).

Календар десятого етапу Кубка світу з біатлону

 • П'ятниця, 19 березня, 13:30. Спринт, жінки (7.5 км);
 • П'ятниця, 19 березня, 16:30. Спринт, чоловіки (10 км);
 • Субота, 20 березня, 13:15. Гонка переслідування, жінки (10 км);
 • Субота, 20 березня, 16:15. Гонка переслідування, чоловіки (12.5 км);
 • Неділя, 21 березня, 14:00. Мас-старт, жінки (12.5 км);
 • Неділя, 21 березня, 16:30. Мас-старт, чоловіки (15 км).
Категорії
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт