Українець стане наймолодшим головним диригентом оркестру у Польщі

Українець стане наймолодшим головним диригентом оркестру у Польщі

Українець стане наймолодшим головним диригентом оркестру у Польщі Львівська національна філармонія

25-річний Ярослав Шемет з Харкова стане наймолодшим художнім керівником філармонійного оркестру в Польщі. За його плечима гастролі по всьому світу — від Німеччини до Китаю, а свій перший оркестр він заснував у 13 років.

З 1 квітня 2021 року Ярослав Шемет очолить оркестр Сілезької філармонії імені Гурецького в Катовіце. Про це повідомляє lb.ua. Його називають одним з найталановитіших диригентів свого покоління.

"Починаючи спільний шлях із цим митцем, сповнений взаємного натхнення, я роблю ставку на професіоналізм, креативність та оригінальність", — каже директор Сілезької філармонії Адам Весоловський.

Свій перший симфонічний оркестр Ярослав заснував в 13 років з учнів та випускників Харківської музичної школи-інтернату. Як диригент-постановник та музичний керівник Ярослав дебютував у 2018 році в Балтійській опері в Гданську в постановці опери "Шукачі перлів" Жоржа Бізе. У 17 років Ярослав почав навчатися оркестровому диригуванню в Академії музики імені Ігнація Яна Падеревського в Познані в класі професора Варцислава Кунца. Там він створив оркестр Musique Moderne, який виконує сучасну музику.

Його наступним місцем навчання став Віденський університет музики, де він спеціалізувався на сценічної майстерності у класі професора Йоганнеса Вільднера.

У 22 роки він з відзнакою закінчив Академію музики в Познані та розпочав свою кар'єру академічного викладача. Шемет до сьогодні залишається наймолодшим викладачем відділу диригування своєї альма-матер.

Українець також був ініціатором та художнім керівником проєкту, відомого як Польський симфонічний оркестр, який зібрав найкращих музикантів країни. У 2018-2019 роках працював диригентом та асистентом Оксани Линів, художнього керівника Молодіжного симфонічного оркестру України (YSOU).

Що відомо

Перший концерт Ярослава Шемета на новій посаді відбудеться 16 квітня. При цьому він залишиться головним дириґентом Симфонічного оркестру Національної філармонії у Львові INSO-Львів.

Читайте також

"Щедрик" хочуть внести до списку культурної спадщини ЮНЕСКО

У Львові планують створити музичний сквер на честь Квітки Цісик

Влог "HALLO, Євробачення!": як Україна готується до конкурсу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше