Запорізька інспекція з благоустрою не рекомендує створювати зоополіцію

Запорізька інспекція з благоустрою не рекомендує створювати зоополіцію

Запорізька інспекція з благоустрою не рекомендує створювати зоополіцію УНІАН

Інспекція з благоустрою Запорізької міської ради висунула прохання про непідтримання петиції щодо створення зоополіції. Таку позицію інспекція пояснює недоречністю подібного органу та існуванням його "лише на папері".

Про це повідомляється у пояснювальній записці до проєкту рішення Запорізької міської ради «Про підтримку електронної петиції №6484 щодо створення зоополіції в м.Запоріжжя».

Запорізька інспекція з благоустрою проти створення зоополіції.Сайт Запорізької міської ради

Нагадаємо, 15 січня на сайті Запорізької міської ради з’явилася петиція щодо створення зоополіції, яка зібрала 800 голосів. Цього достатньо для того, аби її розглянули депутати міської ради.

10 березня на сайті Запорізької міськради було оприлюднено проект рішення "Про підтримку електронної петиції №6484 щодо створення зоополіції в м.Запоріжжя", в якому Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради та КП «Побутовик» доручили опрацювати дане питання.

Проаналізувавши подану петицію, Інспекція з благоустрою не рекомендувала її створення. У зверненні вони так пояснили свою позицію:

"Опрацювавши досвід інших міст України, Інспекція з благоустрою Запорізької міської ради не вбачає правових підстав для створення такого органу як зоополіція в м. Запоріжжі, оскільки це не передбачено нормами законодавства, які мають вищу юридичну силу. Також у жодному з міст України немає подібної служби, адже Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження», норми Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення чітко встановлюють, що притягати винних осіб до кримінальної та адміністративної відповідальності мають право тільки органи Національної поліції та суди за поданими Нацполіцією матеріалами".

Суспільне протягом двох днів намагалося отримати коментар щодо подальшого розгляду петиції в Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради та її начальника Віталія Лисенка. Його секретарка щоразу повідомляла, що він зайнятий, або не на місці.

Що відомо

  • Авторка петиції про зоополіцію Ірина Єрмоленко поділилася з Суспільним своїм баченням того, які функції має виконувати такий відділ поліції. На її думку, найголовніший момент у роботі цієї служби — це нагляд та контроль за тими людьми, які вже є на обліку в поліції через зафіксовані випадки жорстокого поводження з тваринами. А також контроль над родинами, які беруть до себе тварин з притулків.
  • Вільнянський районний суд Запорізької області засудив до ув'язнення чоловіка і жінку, яких звинувачували у виготовленні порнографічної продукції та жорстокому поводженні з тваринами.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди