Поліція Києва викрила схему продажу фальшивих довідок про COVID-19

Поліція Києва викрила схему продажу фальшивих довідок про COVID-19

Поліція Києва викрила схему продажу фальшивих довідок про COVID-19
Нацполіція

Співробітники управління стратегічних розслідувань спільно зі слідчими столичної поліції Києва викрили злочинну схему продажу довідок із потрібним результатом тесту на COVID-19 у приватній лабораторії.

Згідно з повідомленням пресслужби Національної поліції, вартість одного сертифікату або довідки становила від 900 до 1800 гривень залежно від терміну "виконання".

"Встановлено, що до організації схеми причетні працівники приватної лабораторії та мешканець Києва, який займався розповсюдженням готових довідок", — йдеться у повідомленні.

Фальшива довідка
Фальшива довідка. Нацполіція

Згідно з ним, зловмисники продавали сертифікати та довідки про проходження тестування на COVID-19 із зазначенням негативних результатів тестів, зокрема й без фактичного проведення відповідних досліджень. Видавалися сертифікати для виїзду громадян за кордон, а також довідки, що могли бути використані за місцем вимоги.

Працівниця лабораторії
Працівниця лабораторії. Нацполіція

Крім того, встановлені факти фальсифікації результатів аналізів пацієнтів із негативного на позитивний. За попередніми даними, лише за період із лютого до цього часу, учасникам злочинного угруповання вдалося продати щонайменше 80 фальсифікованих документів на суму понад 135 тисяч гривень

17 березня поліцейські провели обшуки в офісних приміщеннях лабораторії, за місцем мешкання фігурантів та в їх автомобілях. Вилучили бланки сертифікатів та довідок з відтисками печатки лабораторії, понад 500 тисяч гривень готівки у різних валютах, "чорнові" записи.

Справу попередньо кваліфіковано за ч. 3 ст. 190 (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки) Кримінального кодексу України.

Читайте також

Власниця рівненської турфірми підробляла коронавірусні довідки — поліція

У Польщі затримали трьох українців за підробку документів і незаконну допомогу іноземцям

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок