"Повністю затоплений нечистотами": на Луганщині екологи перевіряють водоканал Рубіжного

"Повністю затоплений нечистотами": на Луганщині екологи перевіряють водоканал Рубіжного

"Повністю затоплений нечистотами": на Луганщині екологи перевіряють водоканал Рубіжного Суспільне Донбас

Державна екологічна інспекція розпочала перевіряти Рубіжанський водоканал, зокрема на дотримання вимог природоохоронного законодавства. Місцевий житель звернувся до екологів, бо вважає, що стічні води забруднюють Сіверський Донець.

Житель Рубіжного Олександр Лукунін повідомив Суспільному, що на території колишнього Рубіжанського заводу "Краситель", на поверхню ґрунту витікають нечистоти.

"Повністю затоплений нечистотами": на Луганщині екологи перевіряють водоканал РубіжногоСуспільне Донбас

На Луганщині екологи перевіряють водоканал Рубіжного

"Це підвальне приміщення, мабуть, складське, яке при діючому заводі використовувалось як склад, мабуть. Зараз повністю затоплений нечистотами", — говорить чоловік.

Олександр працює неподалік заводу. Каже, аварія сталася минулого року, досі її не ліквідували.

"В спадщину містянам лишилися лише хімічні кучі. Це на даний час не таке актуальне питання, як скидання на територію цього колишнього підприємства каналізаційних стоків з місцевого колектору. До очисних споруд залишки життєдіяльності людей не потрапляють. Це все лишається в ґрунті, уходить в ґрунтові води й забруднює й отруює мешканців міста Рубіжного", — пояснює Олександр.

"Повністю затоплений нечистотами": на Луганщині екологи перевіряють водоканал РубіжногоСуспільне Донбас

На Луганщині екологи перевіряють водоканал Рубіжного

Чоловік вважає, що з каналізації, неочищені стічні води потрапляють у найближчі озера та річки.

"Таким чином ллючись звідти, закінчує ця річка "вонючка" свій шлях в притоці Сіверського Дінця і впадає в річку, яка надалі несе свої води в крани міст, таких як Лисичанськ і тих що знаходяться нижче по руслу", — каже Олександр.

Порив каналізації зможуть усунути тільки після запуску нової станції, говорить головний інженер Рубіжанського водоканалу Олександр Семенов.

"Будується нова насосна каналізаційна станція, яка буде відводити ці стоки. В березні запланований її пуск. А куди з міста йти воді, якщо вона йде на очисні споруди? Просто там є ділянка, де йде вона відкритим способом", — пояснює Олександр Семенов.

Заступниця директора Українського наукового інституту технічної екології Ліна Плющакова повідомила Суспільному, чому неконтрольовані стічні води становлять небезпеку.

"Прорив каналізаційних мереж терміново потрібно ліквідувати й стічні води повинні потрапляти виключно на очисні споруди. А вже потім, за результатами очищення, вони потрапляють в природні водні об’єкти. В цьому випадку йде забруднення не лише земельної ділянки, а також може відбуватись забруднення підземних водних горизонтів, забруднення колодязної води", — зазначила екологиня.

На звернення місцевого жителя, Державна екологічна інспекція в Луганській області розпочала перевірку тамтешнього водоканалу на дотримання вимог природоохоронного законодавства. Дату коли будуть відомі результати екологи не назвали.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди