Свобода та мистецтво. У Миколаєві відкрилась виставка робіт колишнього політв’язня Романа Сущенка

Свобода та мистецтво. У Миколаєві відкрилась виставка робіт колишнього політв’язня Романа Сущенка

Свобода та мистецтво. У Миколаєві відкрилась виставка робіт колишнього політв’язня Романа Сущенка

У Миколаєві відкрилась виставка малюнків українського журналіста Романа Сущенка “FREE&ART”. Чоловіка майже три роки утримували в російській в'язниці за політично вмотивованими звинуваченнями.

“Весняний пейзаж” - перша робота художника, яку він намалював у в’язниці. Роман Сущенко каже: “Мій сусід по камері намагався також малювати, і я подумав: “Чому і я так не можу? Навіть трошки краще можу ще зробити”. І, власне, був такий настрій, десь ностальгічний, і рука сама потягнулася за кульковою ручкою. Знайшовся папір і, ось, вийшов такий невеличкий весняний пейзаж”.

Для презентації своїх робіт Роман Сущенко обрав Миколаїв.

“Із ним пов’язані мої найсвітліші спогади, спогади моєї родини. Тут я служив у військовій частині в мікрорайоні Соляні. Майже шість років тут я жив, розвивався, розширював кругозір. Це незвичайне місто, дуже креативне, дуже потужне”, - говорить Роман Сущенко.

На виставці представлена серія робіт “Машини для сина”. 30 вересня 2016 року Роман Сущенко втратив можливість спілкуватися із сином. Єдиним виходом стало написання листів. Вони і є основою серії.

Роботи українського журналіста виконані підручними засобами. Автор малював кульковими ручками, киселем, кетчупом, чаєм, лушпинням цибулі та соком буряка. Роман Сущенко розповів, що наступного року планує презентувати таку ж виставку в Європі. Головна мета - повернути українських політв'язнів додому.

Організатор виставки В’ячеслав Сімченко каже: “Ідея цієї виставки народилася сама собою. Це був настільки природний органічний процес. Хочеться відзначити, що у всіх цих картинах дивовижна енергетика. Ми спробували створити якийсь антураж, який передавав ті умови, в яких виконувалися ці малюнки, ці картини, враховуючи, що вони малювалися підручними засобами”.

Виставка робіт українського журналіста відкрилась у виставковій залі Миколаївського міського палацу культури і мистецтв. Триватиме вона до середи, 29 січня, включно.

Авторка — Ніна Булах, операторка — Юлія Філімон.

На початок