Переможцем найпрестижнішої архітектурної премії світу став тандем з Франції

Переможцем найпрестижнішої архітектурної премії світу став тандем з Франції

Переможцем найпрестижнішої архітектурної премії світу став тандем з Франції pritzkerprize.com

Журі найпрестижнішої архітектурної нагороди світу визначилося з переможцями. Цього разу лауреатами Прітцкерівської премії став тандем Анни Лакатон й Жана-Філіпа Вассаля, які виступають проти знесення старих будівель. Їхні найбільш резонансні спільні роботи — хижа з чагарнику в Нігерії та реконструкція соціального житла у Франції.

Анна Лакатон — заступниця професора архітектури та дизайну Швейцарського федерального технологічного інституту в Цюриху і запрошена професорка Мадридського політехнічного університету. Жан-Філіп Вассаль — заступник професора в Берлінському університеті. Разом вони працюють з 1987 року.

Першим спільним проєктом архітекторів стала хижа з чагарникових гілок у Нігерії. Попри вітер та опади, споруда простояла два роки. Тоді ж архітектори взяли собі за правило ніколи не руйнувати те, що можна поліпшити, зміцнити й розширити. Цим принципом вони керуються й надалі. 

Проєкт Анни Лакатон й Жана-Філіпа Вассаля.

Проєкт Анни Лакатон й Жана-Філіпа Вассаля.

Серед проєктів Lacaton & Vassal – приватне і соціальне житло, культурні установи й громадські простори. У 2019 дует був нагороджений премією Міс ван дер Рое  за реконструкцію соціального житла в Бордо.

Що відомо

Міжнародна Прітцкерівської премія була заснована сім'єю Пріцкерів у 1979 році. Вона присуджується щороку. Лауреат отримує 100 000 доларів, а також бронзовий медальйон, створений на основі проєктів Луїса Саллівана, всесвітньо визнаного "батька хмарочоса".

З одного боку медальйону – назва призу, з іншого – три слова: "твердість, товарність і насолода", що апелює до принципів римського архітектора Вітрувія.

Читайте також

Колекцію Одеського художнього музею поповнять 50 робіт легендарного Лева Межберга

У Мистецькому арсеналі відкриється нова виставка — її присвятили білоруським протестам

Скарбниці українських скансенів: музеї під відкритим небом, які треба відвідати кожному

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше