За непристебнутий пасок безпеки доведеться віддати 510 гривень, за перевищення швидкості у населеному пункті - майже три з половиною тисячі. Зросли штрафи за водіння напідпитку. Нетверезому кермувальнику доведеться сплатити від 17 до 51 тисячі гривень.
Минулого року, розказує пресофіцер патрульної поліції у Херсонській області Андрій Кований, патрульними виявлено 769 випадків керування у стані сп’яніння. Від сьогодні вступили у дію нові штрафи, зокрема і за таке правопорушення.
"За водіння напідпитку вперше водію доведеться сплатити 17 тисяч гривень із позбавленням водійських прав на рік. За повторне таке порушення упродовж року - 34 тисячі із позбавлення водійських прав на три роки, якщо кермувальник попадеться втретє, сума штрафу становитиме 51 тисячу гривень з позбавленням права водіння на 10 років та з конфіскацією автомобіля", - говорить Андрій.

За словами пресофіцера, з’явилася опція як платне або безоплатне вилучення транспортного засобу:
"Тепер суд може прийняти рішення і у водія, який керував транспортним засобом у стані сп’яніння, якщо суд визнав його винним, суд також може окрім позбавлення його права керування та накладення штрафу ще й вилучити в нього його транспортний засіб".
Крім того, каже Андрій Кований, збільшили і термін розгляду справи:
"Раніше розгляд справи за адмінправопорушення, як визначено кодексом, тривало три місяці, тепер за порушення саме керування у стані сп’яніння, буде вже термін розгляду справи судом – 1 рік. Тобто тепер затягнути і закрити справу за терміном буде набагато важче".
Деякі зміни стосуються роботи самих патрульних поліцейських:
"Є кілька нюансів, які стосуються нашої роботи, перш за все це – фіксація порушень за статтею щодо керування транспортним засобом у стані сп’яніння. Наразі уже не потрібно для проведення огляду або відмови від огляду присутність двох свідків, також це стосується евакуації транспортного засобу. Наразі достатньо чіткої відеофіксації цих подій і це є достатнім доказом для того, щоб направляти матеріали до суду".

Олександр Корж, окрім того, що сам водій, ще й інженер з безпеки дорожнього руху. У його відповідальності - 85 водіїв, які перевозять пасажирів у громадському транспорті.
За словами інженера з безпеки дорожнього руху Олександра Коржа, проводяться інструктажі з безпеки дорожнього руху щоп'ятниці о 5 годині ранку.
"Ми намагаємося не порушувати правила дорожнього руху, дотримуватися всіх пунктів, визначених законом України про автомобільний транспорт. Взагалі штрафують, буває і з вини водіїв, буває ні, але ми намагаємося відпрацьовувати це на місці, проводимо інструктажі, щоб не повторювалися такі випадки", - додає Олександр.
Володимир Колонцов – водій зі стажем, за кермом автобуса чоловік 20 років, за цей час, зізнається, штрафи були.
"Не завжди можна стежити, бувало і на червоний проїжджав, по-перше, рух став активніший, дороги у місті жахливі, поки дивишся на дорогу, все змінюється, потрібно дивитися і на дорогу, і вперед. Нові штрафи, вважаю, вплинуть на водіїв, але ті, хто не сповна розуму, погано вчився чи взагалі не вчився керувати, вони так і їздитимуть, бо гроші є. Ми, звичайні водії, будемо ще обережніші", - говорить Володимир.
Нові штрафи передбачені і для пішоходів. За перехід у невстановленому місці замість попередження або 51 гривні сплатити доведеться 255 гривень.
Аліна Олефір, Володимир Чепинога, Владислав Чеботарьов