Креативний туризм: що це і чи допоможе розвинути туристичну галузь на Миколаївщині

Креативний туризм: що це і чи допоможе розвинути туристичну галузь на Миколаївщині

Креативний туризм: що це і чи допоможе розвинути туристичну галузь на Миколаївщині Олександр Ігнатьєв

На Миколаївщині планують розвивати креативний туризм. Сьогодні потрібно шукати інноваційні шляхи розвитку туристичних продуктів та охоплення ширшої аудиторії. Про це в ефірі Українського радіо Миколаїв розповів старший викладач МНУ ім. В. О. Сухомлинського Кирило Горбенко.

Сфера креативного туризму спирається на нематеріальну культурну спадщину та пропонує туристам більш різноманітний спектр активностей та продуктів. За словами Кирила Горбенка, креативний туризм спонукає мандрівників до творчості, на відміну від пасивного сприйняття матеріальних культурних цінностей.

З його слів, традиційні вишиванки, рушники, тобто все те, що зроблено руками людини, – це матеріальна спадщина. А процес виготовлення, моделювання візерунків, пісні, фольклор, міська культура анекдотів – це нематеріальна культурна спадщина.

"Креативний туризм спрямований на те, щоб іноземні, або вітчизняні туристи не просто подивилися на рушники, керамічний посуд, але й взяли участь у процесі їхнього створення", – сказав Кирило Горбенко.

Для розвитку креативного туризму на Миколаївщині був запроваджений проєкт "Туризм, спадщина і творчість", що реалізує ГО "Фонд розвитку міста Миколаєва".

Проєкт розрахований на два роки і спрямований на інтеграцію секторів туризму та спадщини на розвиток бізнесу в цих секторах. Це планується робити шляхом розвитку креативного туризму та культурних продуктів на основі локальних активів.

Читайте також: "В одному зі скверів Миколаєва встановлять 72-метровий флагшток з державним прапором"

У рамках проєкту на Миколаївщині стартував набір учасників на серію тренінгів "Школа креативного туризму". Про це розповів голова ГО "Фонд розвитку м. Миколаєва" Михайло Золотухін.

"Ми шукаємо активних, розумних та креативних краєзнавців, культурних діячів та підприємців, щоб вони разом змогли створити такий туристичний продукт, який би зацікавив як українських туристів, так і іноземних", – сказав Михайло Золотухін.

Підсумком тренінгів стане фінансова, інформаційна та медійна підтримка дев’яти інноваційних для Миколаївщини стартапів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди