Матч всіх зірок НБА-2023: чому Юта може втратити право на проведення зіркового вікенду

Матч всіх зірок НБА-2023: чому Юта може втратити право на проведення зіркового вікенду

Матч всіх зірок НБА-2023: чому Юта може втратити право на проведення зіркового вікенду AP

Законопроєкт штату щодо трансгендерів може вплинути на проведення спортивних змагань.

Штат Юта, який має прийняти зірковий вікенд та Матч усіх зірок НБА у 2023 році, може втратити право на проведення змагань. Про це повідомляє Yahoo.

Що трапилося?

В лютому Сенат штату Юта мав розглянути законопроєкт, який би забороняв студентам-трансгендерам змагатися за дівчачі спортивні команди. Проте розгляд закону було відкладено, а сприяти цьому міг власник місцевої баскетбольної команди "Юта Джаз".

Власник "Джаз" Раян Сміт разом із президентом команди Джимом Ольсоном взяли участь у закритому засіданні перед тим, як законопроєкт не було розглянуто. Серед присутніх на засіданні був сенатор Кера Біркеленд - один із інціаторів документу щодо трансгендерів, а також багато інших законодавців.

Під час зустрічі власник "Джаз" висловив занепокоєння щодо впливу законопроєкту на Матч всіх зірок НБА у 2023 році, який має приймати Юта. Журналіст Браян Шотт із видання Salt Lake Tribune відзначив незадоволення Сміта тим, що прийняття законопроєкту може зустрітити негативну реакцію у суспільстві, яка вплине і на спортивні заходи в штаті.

Крім питання Матчу всіх зірок, на зустрічі також підіймалося питання потенційного впливу законопроєкту на заявку Солт-Лейк Сіті, яку місто планує підготувати для отримання права на проведення літніх Олімпійських Ігор у 2030 або 2034 роках.

Чи були схожі прецеденти раніше?

У 2016 році в іншому американському штаті Північна Кароліна також прийняли закон, який впливав на права трансгендерів. Законодавці штату ухвалили законопроєкт, який би вимагав від трансгендерів відвідувати вбиральні у громадських місцях відповідно до тієї статі, яка зазначена у їх свідоцтві про народження.

Після прийняття закону, НБА вирішила відмовитися від проведення Матчу всіх зірок НБА у 2017 році, який мав прийняти Шарлотт. У підсумку гру перенесли до Нового Орлеану.

Шарлотт, зрештою, став господарем Матчу всіх зірок у 2019 році. Проте після того, як законодавці Північної Кароліни частково анулювали дію закону.

Що відомо

  • У березні закон щодо трансгендерів у спорті було прийнято в Міссісіпі.
  • Крім Міссісіпі, законопроєкт планують розглянути в Техасі, Аризоні, Оклахомі, Джорджії, Теннессі, Вісконсіні, Міннесоті та Флориді.
  • Ініціаторами законопроєктів щодо трансгендерів є сенатори Республіканської партії.
  • В 2021 році Матч всіх зірок НБА відбувся у Джорджії, команда ЛеБрона Джеймса перемогла команду Кевіна Дюранта - 170:150.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу