На Куп'янщині обладнали відділення для хворих на COVID-19

На Куп'янщині обладнали відділення для хворих на COVID-19

На Куп'янщині обладнали відділення для хворих на COVID-19
Євген Сінько

Інфекційне відділення Куп'янської лікарні, де приймали хворих на COVID-19, перевели з міста у відремонтоване приміщення в селищі Ківшарівка. У відділенні 45 точок централізованої подачі кисню.

Нове відділення для лікування хворих на COVID-19 у Ківшарівці розраховане на 200 хворих, розповів в ефірі Суспільного директор Куп’янського територіального медобʼєднання Євген Сінько.

"Раніше у нас надавалася меддопомога за місцем Лікарняна, 2, це в самому місті Куп’янську. На сьогоднішній день ми змінили місце надання послуг на Ківшарівка, 3. Це також наш відокремлений підрозділ, але там були площі, які на той момент не використовувалися", — говорить він.

У приміщеннях, куди перевели відділення, відремонтували електромережі, додаткові місця обладнали централізованими точками подання кисню.

"45 точок обладнано централізованим киснем. П’ять точок — це реанімаційні. Решта ліжок обладнані кисневими концентраторами", — розповів Сінько.

Тепер у відділенні, яке профілюється на лікуванні інфікованих коронавірусом, 200 місць замість 130. Коли у Куп'янській лікарні переукладали договір з Національною службою здоров’я, додали ще одну реанімаційна бригаду:

"Вони працювали в інших відділеннях, відділеннях денного стаціонару. Ми з них сформували п’яту бригаду", — сказав керівник Куп’янського територіального медобʼєднання.

За словами Євгена Сінька, зараз у новому відділенні з хворими на COVID працюють близько 80 лікарів.

"У нас повністю зоноване відділення. Є сортувальна зона, є для ковідних хворих, ті, які вже підтверджені, є зона для пневмоній з тяжким перебігом, вони всі забезпечені киснем і всі розмежовані між собою", — додав лікар.

На відміну від старого інфекційного відділення з боксованими палатами, нове — з палатно-коридорною системою.

"Вони обладнані кисневими точками, медична допомога надається в повному обсязі, так як половина відділення незаповнена", — сказав він.

Станом на вечір 16 березня у Куп'янській лікарні були 63 людини з підтвердженим діагнозом COVID-19 та 27 — з діагнозом пневмонія.

Що відомо

  • Поточний ремонт у новому відділенні та оснащення киснем проводиться за гроші з державного бюджету. Загальна вартість — 2 млн грн. Старе інфекційне відділення зараз закрите, його планують ремонтувати.
  • У жовтні 2020 року лікарня у Куп'янську була заповнена на 98%, а ліжка з хворими розміщували у коридорах.
На початок