Фотографа Євгена Нікіфорова звільнили під домашній арешт

Фотографа Євгена Нікіфорова звільнили під домашній арешт

Фотографа Євгена Нікіфорова звільнили під домашній арешт Колаж: Сніжана Хромець / Заборона

Колегія суддів Київського районного суду Одеси визначилася з запобіжним заходом для фотографа Євгена Нікіфорова. Автора книги Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics вчора помістили в СІЗО та звинувачують у вбивстві внаслідок ДТП.

Напередодні у селі Василівка Одеської області невідомі напали на Євгена Нікіфорова, коли той разом з братом Вадимом знімав матеріал для свого нового проєкту про експериментальні села. Поліція затримала фотографа, звинувативши у вбивстві внаслідок ДТП. 

За версією слідства, Нікіфоров наїхав на людину та втік з місця аварії. Натомість сам підозрюваний запевняє, що рятувався, оскільки на нього нападали місцеві мешканці. 

Як повідомляє кореспондентка Суспільного з місця подій, захист наполягав, аби суд відхилив клопотання прокуратури щодо запобіжного заходу та закрив справу. Адвокат Нікіфорова Денис Пономаренко заявив, що підозра є необґрунтованою, а тому фотографа мають звільнити від відповідальності. Натомість юрист вимагав розслідувати іншу справу – про напад на його клієнта.

Сам підозрюваний розповів, що під час зйомок у понад 700 населених пунктах "траплялися різні ситуації", утім, зазвичай вдалося уникати конфліктів. Цього ж разу "шляхи втечі заблокували".

"Я мусив втікати, рятувати своє життя і життя свого брата. Мені погрожували. І словами, і діями. Стався напад, нічого не встиг зробити. Нас заблокували. Треба було якомога швидше написати заяву про напад, але я ніколи не був у подібній ситуації. Я був у шоковому стані", – поділився Нікіфоров.

Фотографа Євгена Нікіфорова звільнили під домашній арештСоціальні мережі

Фотографа Євгена Нікіфорова звільнили під домашній арешт

Прокурор В’ячеслав Трофімов висловив сумніви щодо версії про напад. За його словами, на досліджених відеозаписах не видно жодної штовханини чи прямих нападів на автівку Нікіфорова. Крім того, про напад фотограф повідомив вже тоді, коли поліція прийшла до нього через ДТП.

"Загиблий чоловік характеризується лише позитивно. У 2018 році його мобілізували до ЗСУ. Має дітей. Місцева влада дала виключно позитивні характеристики. Причиною смерті, за словами експертів, стали саме травми, отримані під час ДТП. Я не розумію, на чому саме будуватиметься позиція захисту щодо підозрюваного. Наша позиція чітко обґрунтована", – заявив прокурор.

Прокуратура наполягала відправити Нікіфорова до слідчого ізолятора, але судді вирішили обмежитися домашнім арештом до 13 травня 2021 року.

Що відомо

Фотограф Євген Нікіфоров відомий не лише в Україні, а й за кордоном перш за все тим, що "підсвітив" тему радянських мозаїк в Україні.

Він три роки подорожував по Україні та шукав монументальні мозаїки 1950-х-1980-х років - періоду радянського модернізму. За цей час він відвідав 109 міст і сіл, де знайшов понад 1000 робіт. Деякі з них вже зникли з публічного простору в результаті декомунізації. Роботи Євгенія зібрані в книзі Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше