Книгу під назвою «Справа Василя Стуса» презентував Вахтанг Кіпіані в Ужгороді

Книгу під назвою «Справа Василя Стуса» презентував Вахтанг Кіпіані в Ужгороді

Книгу під назвою «Справа Василя Стуса» презентував Вахтанг Кіпіані в Ужгороді

Український журналіст та історик Вахтанг Кіпіані презентував свою книгу у вівторок у обласній бібліотеці ім. Федора Потушняка. За словами автора, зібрав архівні документи з кримінальної справи поета Василя Стуса, його листи з тюрми, покази свідків, спогади рідних та друзів.

Книгу «Справа Василя Стуса» вперше презентували 26 травня 2019-го року в Києві. За словами автора Вахтанга Кіпіані, над створенням книги працював півроку.

ВАХТАНГ КІПІАНІ, АВТОР КНИГИ

«Звичайно, морально це було важко, тому що це специфічний жанр цих документів. Відповідно треба зрозуміти, що важливіше зрозуміти читачу необізнаному, бо це не для істориків зроблено, а для широкого загалу аудиторії. Цей рух, так би мовити, до книжки він був довший, якщо говорити, чому ця книга потрібна. От і мета: має бути на полиці книжка, яка б показувала Стуса, як людину».

Книга «Справа Василя Стуса» складається з 7-ми розділів. Видання автор презентував у трьох країнах - Україні, США та Канаді.

ВАХТАНГ КІПІАНІ, АВТОР КНИГИ

«Уже 30 чи 33 презентацій. Попит на книжку є. Попит навіть не тільки продаж, хоч це важливо, а попит на те, що люди приходять, говорять, обмінюються, читають».

Віктор Новграді-Лецо прийшов на презентацію, аби придбати книгу.

ВІКТОР НОВГРАДІ-ЛЕЦО, ПРИЙШОВ НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ

«Читав в інтернеті анотацію до цієї книги. Особисто я одразу, знаєте, я не задивився на анотацію, я одразу побачив «Справу Василя Стуса» назву і я одразу націлений був її взяти, одразу будь-якими методами дістати її».

Ганна Смірнова переглянула фільм «Заборонений», знятий про життя та смерть Василя Стуса. Жінка прийшла на презентацію, аби порівняти стрічку із виданням.

ГАННА СМІРНОВА, ПРИЙШЛА НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ

«Я із задоволенням прийшла послухати автора, тому що фільм на мене дуже великий вплив спричинив, якщо можна сказати так. Хотіла почитати книгу ще, тому що, я думаю, що вона така ж цікава, як і фільм, а може, ще краща».

За словами Вахтанга Кіпіані, наступна презентація книги «Справа Василя Стуса» відбудеться в Бережанах.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди