Досі 0. Україна не здобула олімпійських ліцензій у настільному тенісі на кваліфікаційному турнірі worldtabletennis

Залишається ще дві можливості поборотися за Олімпіаду.

Збірна України з настільного тенісу не змогла здобути жодної олімпійської ліцензії на світовому кваліфікаційному турнірі в Досі. Відповідно, Україна досі залишається без жодної ліцензії на Токіо-2020.

На світовому кваліфікаційному турнірі Україну представляли чотири спортсмени. Двоє - дійшли до фіналу, але програли у вирішальних матчах.

Склад збірної України з настільного тенісу

• Жінки: Маргарита Песоцька (№2 посіву), Ганна Гапонова (№10)
  • Чоловіки: Коу Лей (№12), Євген Прищепа

На цьому турнірі розігрувалися п'ять ліцензій у жінок та чотири у чоловіків. Усі учасники були розбиті на три (чоловіки) та чотири (жінки) сітки - переможці виходили на Олімпіаду.

Ще один учасник визначався у втішних раундах між тими, хто програв у фіналах своїх сіток.

Українці Гапонова та Прищепа вилетіли одразу в першому раунді. Причому Гапонова програла свій матч, хоча вигравала 3:0 за партіями (до чотирьох перемог, програла 3:4).

Натомість Песоцька та Лей дійшли до фіналів - були усього в кроці від виходу на Олімпіаду. І обоє доволі несподівано з тріском програли: Маргарита - 1:4, Коу - 0:4. Програли спортсменам, які були значно за них у рейтингу посіву.

Коу Лейworldtabletennis

Коу Лей

Утім, поразка у фіналі давала українцям ще одну можливість зачепитися за олімпійську ліцензію. Однак у першому раунді втішних матчів і Маргарита, і Коу програли знову. Вони припинили боротьбу.

Чи є ще шанс відібрати на Олімпіаду?

• Україна уже втратила усі шанси потрапити на турнір у командних змаганнях.
  • Залишається одна можливість відібратися в особистих: європейський кваліфікаційний турнір. Там буде розіграно 5 місць у чоловіків та 4 жінок. Змагання відбудуться у квітні в Португалії.
  • Якщо ж і там не вийде кваліфікуватися, по 8 спортсменів будуть добиратися зі світового рейтингу (серед тих, хто не кваліфікувався). В України шанси потрапити на Ігри матимуть Песоцька та Коу Лей.

Як виступала Україна на Олімпіадах з настільного тенісу

• Ріо-2016: два представники (по 1 у чоловіків та жінок, Коу Лей встановив найкращий результат - 1/8 фіналу)
  • Лондон-2012: чотири представники (по 2 у чоловіків та жінок)
  • Пекін-2018: три представники (1 у чоловіків, 2 у жінок)
  • Афіни-2004: нікого
  • Сідней-2000: дві представниці у жінок
  • Атланта-1996: нікого
Олімпіада-2020Зимовий спортБоксКомандні види спортуВодний спортБаскетболДзюдоMMAФехтуванняКіберспортФормула 1ІншеПаралімпійський спортPress Start