Олімпійський чемпіон з біатлону Арнд Пайффер оголосив про завершення кар'єри

Олімпійський чемпіон з біатлону Арнд Пайффер оголосив про завершення кар'єри

Олімпійський чемпіон з біатлону Арнд Пайффер оголосив про завершення кар'єри AP

Німецький біатлоніст повідомив, що тривалий час обдумував над цим рішенням.

Перед заключним етапом Кубка світу в Естерсунді збірна Німеччини з біатлону залишилася без одного із своїх лідерів. Арнд Пайффер оголосив про завершення кар'єри біатлоніста.

Коментуючи прийняте рішення, 33-річний Пайффер зазначив, що вже давно роздумав над цим. За його словами, він задоволений своїми виступами у сезоні-2020/21, оскільки відчував себе конкурентоздатним по відношенню до інших біатлоністів.

"Це непросте рішення, враховуючи довгий період часу. Я, водночас, вже досить довго розумів, що це - найкращий час для того, щоб піти після цього сезону. Цієї зими я спромігся успішно виступити, і це чудовий час, щоб зупинитися, відчуваючи, що досі перебуваєш конкурентоздатним".

У сезоні-2020/21 Арнд Пайффер п'ять разів фінішував на подіумах в особистих гонках. Ще двічі він займав місця у призах чоловічої естафети на етапах Кубка світу (перемога - у Нове-Место, третє місце - в Контіолагті).

Пайффер - не перший біатлоніст, який закінчує кар'єру після сезону-2020/21. Заключний старт у одиночному міксті на етапі Кубка світу в Нове-Место провів Онджей Моравець, ще раніше кар'єру завершили німець Сімон Шемпп та норвежець Ларс-Гельге Біркланн.

Подіуми Арнда Пайффера у сезоні-2020/21

  • 1-е місце. Гогфільцен, Кубок світу. Мас-старт
  • 2-е місце. Контіолагті, Кубок світу. Спринт
  • 2-е місце. Поклюка, чемпіонат світу. Індивідуальна гонка
  • 3-е місце. Обергоф, Кубок світу. Спринт
  • 3-е місце. Нове-Место. Кубок світу. Спринт

У загальному заліку Кубку світу Пайффер - на найвищій позиції серед німецьких біатлоністів (11-е місце). У боротьбі за Малий кришталевий глобус у мас-старті Пайффер - четвертий (159 очок), у лідера заліку Тарьєя Бьо - 173.

Найвищі досягнення Арнда Пайффера у кар'єрі

  • Чемпіон Олімпійських Ігор-2018 у спринті. Ще двічі Пайффер ставав призером Олімпіади у складі чоловічої естафети (Сочі-2014 - "срібло", Пхьончхан-2018 - "бронза");
  • Дворазовий чемпіон світу в особистих гонках - спринт у Ханти-Мансійську (2011) та індивідуальна гонка в Естерсунді (2019).
  • Загалом Пайффер за 13 років виступів у біатлоні здобув 20 медалей на Олімпіадах та чемпіонатах світу, 4 - в особистих гонках.
Категорії
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт