У Полтаві хочуть узаконити стихійну торгівлю: продавці мають укладати договори із містом

У Полтаві хочуть узаконити стихійну торгівлю: продавці мають укладати договори із містом

У Полтаві хочуть узаконити стихійну торгівлю: продавці мають укладати договори із містом
Суспільне Полтава

У Полтаві хочуть укладати договори із продавцями, які займаються торгівлею без дозвільних документів. Це стосується, зокрема, стихійного ринку на вулицях Новобазарна, Шевченка та Героїв-Чорнобильців. Для цього комунальне підприємство «Полтава-сервіс» має отримати дозволи на проведення ярмарків на цій території, щоби з квітня укладати договори. Самі ж продавці сплачувати податок у міський бюджет не проти.

«Доводиться хоч якось виживати. Виходимо сюди. А що, тут легко?». Так про свою роботу розповідає продавчиня Наталія Марющенкова. Торгувати шкарпетками та білизною біля центрального ринку Полтави почала після виходу на пенсію. Нині, каже, дозволу на торгівлю немає.

Стихійна торгівля у Полтаві
Стихійна торгівля у Полтаві. Суспільне Полтава

«Це наш єдиний хліб. У нас немає іншого заробітку. І куди в такому віці візьмуть на роботу? Нехай якось узаконюють. Ми ж не проти платити», ‒ каже інша продавчиня Наталія Марющенкова.

Не проти сплачувати податки і продавчиня одягу Тетяна Демянко.

«Працюю вже років три–чотири. Пенсія дуже мала – 1700, хоча стажу більше 25 років. Я працюю з 14 років. Як легалізують, будемо платити містове. Ми не проти. До карантину ми платили, було вказано, що ярмарок. У нас були договори. Була фіксована ціна, платили тисячу з чимось, я вже і не пам'ятаю», ‒ розповідає Тетяна Демянко.

Та такі ярмарки припинили роботу через введення карантину. Торгувати без дозвільних документів на вулицях Полтави заборонено, говорить начальник інспекції з контролю за благоустроєм Максим Малько. Продавці мають сплачувати податок залежно від зайнятої площі.

Стихійна торгівля у Полтаві
Стихійна торгівля у Полтаві. Суспільне Полтава

«Стихійні ринки заважають торгувати людям, у яких є документи і які платять за місце. Люди, які стихійно продають товари, не контролюють та не дотримуються правил благоустрою міста. Тому було ухвалене рішення створити ярмарок, узаконити процеси продажу та дати людям можливість заробляти гроші офіційно. Тобто, оформити документи підприємців і оплачувати за місце в бюджет», ‒ повідомив начальник Інспекції по контролю за благоустроєм міста Максим Малько.

Більшість стихійних ринків у Полтаві розташовані на вулицях Новобазарна, Шевченка та Героїв-Чорнобильців.

«Купити тут можна дешевше, ніж там, де закритий ринок. Мені тут подобається, я навіть іноді тут скупляюсь. І мені вони не заважають», ‒ каже полтавка Світлана Білоус.

«Зараз люди живуть не в достатку. Кожен намагається купити дешевше. Можливо не краще, але дешевше. Я вважаю, що для деяких прошарків суспільства цей базар має існувати», ‒ зазначає полтавець Анатолій Шишкін.

Стихійна торгівля у Полтаві
Стихійна торгівля у Полтаві. Суспільне Полтава

Щоб торгувати легально, продавці мають укласти договори з комунальним підприємством «Полтава-сервіс». Біля центрального ринку продавців, що працюють без документів, нині майже 250, каже директор «Полтава-сервіс» Денис Поліщук.

«На найближчому виконкомі ми як комунальне підприємство нашого міста «Полтава-Сервіс», отримаємо дозволи на проведення ярмарок та виставок на цих вулицях. Після цього будемо укладати договори. Це буде приблизно через два тижні», ‒ каже директор комунального підприємства «Полтава-сервіс» Денис Поліщук.

Після укладення договорів із продавцями, перевіряти дотримання правил торгівлі буде міська інспекція з контролю за благоустроєм.

На початок