Чемпіонка Олімпіади-2018 у лижних гонках дебютуватиме на етапі Кубка світу з біатлону

Чемпіонка Олімпіади-2018 у лижних гонках дебютуватиме на етапі Кубка світу з біатлону

Чемпіонка Олімпіади-2018 у лижних гонках дебютуватиме на етапі Кубка світу з біатлону AP

Стіна Нільссон прийме участь на домашньому етапі в Естерсунді.

Збірна Швеції з біатлону повідомила список біатлоністів, які братимуть участь на заключному етапі Кубка світу в Естерсунді.

На домашніх змаганнях із Естерсунду візьмуть участь 11 біатлоністів. Одна із них уперше братиме участь в біатлонних гонках - лижниця Стіна Нільссон потрапила до списку учасниць гонки, замінивши Інгелу Андерссон, яка змагалася на попередніх етапах Кубка світу в Нове-Место.

Читайте також: Чому шведські біатлоністи виконували функції тренерів у естафетних гонках Кубка світу в Нове-Место

Як давно Стіна Нільссон змагається в біатлоні?

Майже рік. У 2020 році Нільссон повідомила, що хоче перекваліфікуватися із лижниць і брати участь у біатлонних змаганнях.

Сезон-2020/21 Стіна Нільссон проводила вже у якості біатлоністки. Але у змаганнях за основну команду збірної Швеції екслижниця не брала участі, виступаючи на етапах Кубках IBU та чемпіонаті Європи.

"Дуже добре, що Стіна отримає свій шанс. Вона отримає чимало досвіду перед наступним роком. Ми бачимо, що її хід на дистанції з кожним разом покращується. Також ми бачимо, що вона щоразу розвивається як біатлоністка. Вважаємо, що цей шлях дуже важливий для неї та для її майбутнього. А особливо на наступний рік, коли ти тренуєшся і змагаєшся із найкращими у світі", - зазначив тренер збірної Швеції Йоганнес Лукас.

Попри наявність досвіду виступів у лижних перегонах, головною проблемою Нільссон залишається робота на вогневих рубежах. Лише у спринті на чемпіонаті Європи в Душниках-Здруй вона припустилася двох хиб, у решті гонок вона заробляла три та більше кіл штрафу.

Топ-5 результатів Стіни Нільссон у сезоні-2020/21

  • 8-е місце - гонка переслідування, Брезно-Осрблі (3 хиби);
  • 21-е місце - гонка переслідування, Брезно-Осрблі (4 хиби);
  • 21-е місце - коротка індивідуальна гонка, Брезно-Осрблі (4 хиби);
  • 22-е місце - спринт, Арбер (3 хиби);
  • 22-е місце - спринт, Брезно-Осрблі (4 хиби).

Нільссон - не перша шведка, яка перекваліфікувалася із лижниць у біатлоністки. Анна-Карін Зідек після участі в Олімпіаді-2002 у лижних перегонах здобула перемогу на Іграх у 2006 році у мас-старті. А Магдалена Форсберг після участі в Олімпіаді-1992 стала дворазовою бронзовою призеркою Олімпійських Ігор-2002 (спринт, індивідуальна гонка) і шість разів перемагала у загальному заліку Кубка світу.

Стіна Нільссон: що відомо

  • П'ятиразова призерка Олімпійських Ігор з лижних перегонів;
  • На Олімпіаді-2018 у Пхьончхані Нільссон здобула перемогу у спринті;
  • Крім медалей на Олімпіадах, Нільссон сім разів підіймалася на подіум чемпіонатів світу (два "золота" - в естафеті 4х5 км та командному спринті у 2019 році).

Що далі

  • 19-21 березня. Заключний етап Кубка світу в Естерсунді.
  • Загалом у Естерсунді біатлоністи змагатимуться у спринтах, гонках переслідуваннях та мас-стартах.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів