Михайло Романчук - про підготовку та збори перед Олімпіадою в Токіо

Михайло Романчук - про підготовку та збори перед Олімпіадою в Токіо

Ексклюзивно
Михайло Романчук - про підготовку та збори перед Олімпіадою в Токіо AP

Український плавець - ексклюзивно Суспільне Спорт про підготовку до виступів на Олімпійських Іграх у Токіо.

Михайло Романчук востаннє брав участь у змаганнях із плавання ще в листопаді 2020 року. Тоді український призер світових першостей на турнірі в Будапешті здобув золоту нагороду у дисциплині 800 метрів вільним стилем.

У 2021 році Романчук поки що не змагався на міжнародних змаганнях, здобувши дві медалі на на чемпіонаті України (перемоги у дисциплінах 400 та 800 метрів вільним стилем). Але готується до найближчого чемпіонату Європи, який також прийматиме столиця Угорщини.

Український плавець в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт розповів про підготовку до чемпіонату Європи, а також до Олімпіади-2020. Романчук отримав олімпійську ліцензію і братиме участь у дисциплінах 800 та 1500 метрів вільним стилем.

  • Про те, чи відбудеться Олімпіада-2020

"Сподіваюся, що наш світ рухається і, не дивлячись ні на що, він є більш розвиненим, ніж 10-20 років тому. З будь-якої проблеми світ може знайти рішення. Сподіваюся, що Олімпіада відбудеться за планом".

  • Про збір у Туреччини перед Євро з плавання

"Єдина країна, в яку ми можемо зараз виїхати - Туреччина на збір. Зараз сидимо в Дніпрі, оскільки є деякі організаційні проблеми із перебуванням у Туреччині - здається, там можна сидіти 90 днів - півроку. Вирішили зараз побути в Дніпрі, а наступний збір, який відбудеться з 10 квітня, провести в Туреччині - 5 тижнів як основна підготовка до чемпіонату Європи, який відбудеться в травні".

  • Про Олімпіаду та збір перед Іграми

"Певно, що до Олімпіади ми також повернемося сюди, в Дніпро, оскільки цей ліміт у 90 днів ми висидимо в Туреччині. За два тижні до Токіо поїдемо в Осаку на збір. Ми були в Осаці перед чемпіонатом світу в 2019 році, коли все було спокійно і тихо. [Європа] стане контрольним стартом перед Олімпіадою".

Михайло Романчук: що відомо

  • Дворазовий призер чемпіонатів світу у дисциплині на 1500 метрів вільним стилем (Будапешт-2017, Кванджу-2019);
  • Дворазовий чемпіон Європи. У Глазго в 2018 році Романчук здобув "золото" у дисциплінах на 400 та 800 метрів вільним стилем, а також став срібним призером на 1500 метрів на тому ж турнірі;
  • Учасник Олімпійських Ігор-2016 у Ріо-де-Жанейро (15-е місце на дистанції 1500 метрів вільним стилем).

Що далі

  • 15-23 травня. Чемпіонат Європи (Будапешт);
  • 23 липня - 8 червня. Олімпійські Ігри (Токіо).
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт