34 адмінпротоколи за порушення карантинних вимог склали поліцейські Тернопільщини від вихідних, розповів речник Нацполіції області Сергій Крета.
Які порушення зафіксували в закладах Тернополя, розповіла працівниця Держпродспоживслужби Ольга Лучка:
"Робота закладів після 12 години, також за столиками було зареєстровано більше 4 осіб і функціонування дитячих кімнат".
Лучка каже, перевірили 16 дитячих кімнат Тернополя. У вихідні з них працювали – дві.
Марія Сарабун працює у одному з торгових центрів Тернополя нянею. Жінка каже, про посилені карантинні обмеження не чула. Вона розповіла про заходи безпеки, яких дотримується в дитячій кімнаті:
"Обов’язково має бути маска у мене. Дітки, звичайно, без масок, бо не зможуть постійно в них бути. У нас є листочок, на якому ми відзначаємо, коли я тут кожні 2 години протираю дезінфікуючим засобом. Я протираю всі поверхні, де діти можуть торкатись руками".
Басейн в Дитячо-юнацькій спортивній школі №2, що на вулиці Острозького у Тернополі, сьогодні працює. Тренер Віталій Волинець каже, у березні 2020 року басейн закривали на карантин:
"У нас вже були карантини, ми не займалися в басейні. Воно впливає на результати дітей у майбутньому. Хто боїться,хто переживає через карантин – залишається вдома і нікуди не йде. Не відвідує ні басейни, ні спортивні зали, ні спортивні майданчики. А хто хоче займатися, вдосконалювати своє тіло, здоров’я – той обов’язково має ходити в зал".
Тернополянин Віктор Мацикур каже, йде на тренування в тренажерний зал:
"Тренажерний зал – це останнє місце, куди може прийти людина, відчуваючи якісь симптоми ковіду. Зали на час карантину і складної епідеміологічної ситуації дійсно потрібно закривати, але лише тоді, коли держава використовує цей час, який вона виграла під час локдауну, для того, щоб модернізувати медицину, підготувати її. І тренажерні зали – це останнє місце, яке треба закривати"
Головна санітарна лікарка області Оксана Чайчук повідомила, рішення посилити карантинні обмеження прийняли через ріст захворюваності на COVID-19:
"Ситуація з захворюванням в Тернопільській області зростає. Щоденно ми реєструємо у відсотковому співвідношенні за останній тиждень більше на 40 відсотків. Реєструємо щодня від 300 до 400 випадків. Бачимо, що реєструються більше летальних випадків щоденно. І найсерйозніше те, що летальні випадки фіксують в молодому віці 40 -45 років».
Професор кафедри інфекційних хвороб Тернопільського медичного університету Василь Копча прокоментував рішення обласної комісії з надзвичайних ситуацій так:
"Усі оці обмежувальні протиепідемічні заходи спрямовані на випередження, на недопущення захворюваності. У нас, на жаль, до цього вдаються вже постфактум. Це треба було зробити відразу після Нового року. Тоді ми могли би діяти на випередження".
Нагадаємо, з 13 березня через ріст захворюваності на КОВІД в області на тиждень заборонили роботу тренажерних залів, басейнів та дитячих кімнат. За порушення карантинних вимог передбачений штраф від 17 000 до 34 000 гривень, каже речник.
Що відомо
- У Тернопільській області посилили протиепідемічні заходи.