Робота під час виборів: у Львові проводять навчання для юристів та поліцейських

Робота під час виборів: у Львові проводять навчання для юристів та поліцейських

Робота під час виборів: у Львові проводять навчання для юристів та поліцейських

У Львівському державному університеті внутрішніх справ облаштували навчальний простір, де можна відтворити роботу виборчої комісії. Там студенти університету та працівники поліції зможуть відпрацьовувати навички, які їм потрібні під час виборів. Такий курс розробили представники Громадської мережі ОПОРА та Львівського державному університеті внутрішніх справ.

"Ми моделізували порушення виборчого процесу, у ході якого громадянин порушили виборчий процес тим, що перевищив кількість бюлетенів, які кидав у корзину і цим він порушив виборчий процес, друге — підкуп виборців. Ми прибули у складі слідчо-оперативної гурпи, склали протокол і з'ясували обставини даного правопорушення ",  — каже студент Богдан Ковальський.

Викладатиме цей курс для студентів і поліцейських один із його розробників.

"Ми стараємося навчити того, як діяти правильно. І не перешкоджати виборчому процесу. Студентів ми навчаємо таким чином, щоб вони розуміли, де вони можуть використати ці знання — більшість студентів можуть бути офіційними спостерігачами, то ми даємо їм навики ефективно здійснювати спостереження за виборами", — пояснює викладач університету Василь Луцик.

Цей навчальний курс - це ініціатива університету внутрішніх справ, яка потенційно буде поширена по всій Україні.

"Жоден курс навчання для поліції не містить інформації про зміни, права і обов'язки працівника правоохоронної системи. Тому недопідготовка поліції прямо впливає на те, що в ході виборів суспільство вимагає більше, ніж ті знають і мають спроможність реагувати. Є практика навчань у форматі тренінгів, але вони є не достатні", — каже представниця Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

Цей курс вивчатимуть студенти 3 курсу юридичного факультету та поліцейські, які відвідують курси підвищення кваліфікації у Львівському державному університеті внутрішніх справ.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди