Повторні вибори ректора в НУ "Запорізька політехніка": про кого з кандидатів вже відомо

Повторні вибори ректора в НУ "Запорізька політехніка": про кого з кандидатів вже відомо

Повторні вибори ректора в НУ "Запорізька політехніка": про кого з кандидатів вже відомо Суспільне Запоріжжя

Термін подачі документів кандидатами для участі в повторних виборах на посаду ректора Національного університету "Запорізька політехніка" спливає 2 квітня.

Цього разу правила висування кандидатури на посаду ректора змінилися. А саме, у переліку небхідних документів тепер немає пункту про подачу декларації. Ці правила регулюються внесеними змінами до ЗУ "Про вищу освіту".

Про це Суспільному розповів кандидат на посаду ректора НУ "Запорізька політехніка", перший проректор НУ "Запорізька політехніка" Едуард Гугнін.

"Раніше всі документи спочатку подавалися на перевірку, після якої МОН надсилало лист до університету з переліком підтверджених кандидатів на посаду ректора. А зараз цієї перевірки немає. Допускають до виборів усіх кандидатів, перевіряючи лише наявність потрібних документів. А перевірка відбувається вже після голосування. І, відповідно, якщо після голосування кандидат не проходить її, оголошуються перевибори", — зазначив Едуард Гугнін.

З огляду на те, що подання декларації кандидата на посаду не є обов’язковим, то остаточний список кандидатів стане відомий після завершення терміну подачі документів — 2 квітня (через два місяці після опублікування наказу МОН).

Наразі відомо про чотирьох кандидатів, два з яких таки подали декларації, один повідомив про подання документів до МОН та ще один поділився намірами про висунення своєї кандидатури.

Так, на сайті НАПК зареєстрована декларація від 10 березня 2021 року кандидата на посаду ректора НУ "Запорізька політехніка" Валерія Наумика. Наразі він обіймає посаду проректора з наукової та міжнародної діяльності.

Оголошено про повторні вибори ректора НУ "Запорізька політехніка" - МОНzp.edu.ua

Валерій Наумик

Також на сайті НАЗК присутня декларація від 4 березня кандидата на посаду Віктора Грешти – проректора із науково-педагогічної роботи, професора кафедри "Фізичне матеріалознавство". Свій намір щодо повторної участі у виборах він підтвердив Суспільному.

Повторні вибори ректора в НУ "Запорізька політехніка": у МОН приймають документиgreshta.online

Віктор Грешта

Нагадаємо, за результатами другого туру виборів ректора у національному університеті "Запорізька політехніка", в якому взяли участь Віктор Грешта та Едуард Гугнін, жодний кандидат не набрав необхідної кількості голосів.

Едуард Гугнін у телефонній розмові з Суспільним також поділився намірами повторно висунути свою кандидатуру на посаду ректора.

У повторних виборах ректора НУ "Запорізька політехніка" візьмуть участь троє кандидатівgetman.media

"Так, звісно, я готуюсь висунути свою кандидатуру на посаду ректора "Запорізької політехніки". Я вже збираю необхідні документи", — наголосив Едуард Гугнін.

Також на посаду ректора претендує декан транспортного факультету Олексій Кузькін. На сайті НАПК його декларація поки відсутня, проте про свої наміри він повідомив на особистій сторінці у фейсбук, де пояснив, що вже подав необхідні документи та заяву в МОН.

Оголошено про повторні вибори ректора НУ "Запорізька політехніка" - МОНFacebook Alexey Kuzkin

"Шановні друзі! Сьогодні я подав документи та заяву до Міністерства освіти і науки України з проханням допустити мене до участі у конкурсі на заміщення вакантної посади ректора Національного університету "Запорізька політехніка". Сподіваюся на вашу підтримку, вона мені дуже необхідна!" — зазначив Олексій Кузькін.

Що відомо

  • У першому турі виборів 21 грудня 2020 року студенти та викладачі національного університету «Запорізька політехніка» голосували на 6-ти виборчих дільницях – у головному корпусі вишу та в 5-ти відокремлених структурних підрозділах - фахових коледжах Запоріжжя, Бердянська й Токмака. Між собою змагались три кандидати: Віктор Грешта, Едуард Гугнін та Олександр Овчинников.
  • У другому турі виборів взяли участь два кандидати - Віктор Грешта та Едуард Гугнін. Як було зазначено у протоколі виборчої комісії, що розмістили на сайті навчального закладу, перший кандидат – Віктор Грешта отримав 48% голосів виборців. За його опонента - проректора університету Едуарда Гугніна – віддали голоси 38%. Обидва не сягнули показника 50% + 1 голос від загальної кількості виборців.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди