Як українці зможуть отримати паспорти вакцинації. Пояснює МОЗ

Як українці зможуть отримати паспорти вакцинації. Пояснює МОЗ

Як українці зможуть отримати паспорти вакцинації. Пояснює МОЗ
УНІАН

Міністерство охорони здоров'я фіксує інформацію про зроблену вакцину проти COVID-19 у спеціальному реєстрі. Після появи єдиного уніфікованого паспорта вакцинації, українці зможуть отримати відповідні довідки на основі цих даних.

"Інформація про вакцинацію зберігається у відповідному реєстрі охорони здоров'я. Інформацію туди мають вносити медичні працівники, проходячи вакцинацію. І є можливість, коли буде прийнятий Європейським Союзом або іншими країнами світу якийсь уніфікований документ, який Україна також підтримає, є можливість на основі тих даних, які знаходяться в електронній системі охорони здоров'я видати людині документ або довідку", — повідомив заступника міністра охорони здоров'я Ярослав Кучер під час брифінгу 15 березня.

За його словами, МОЗ одразу заклало можливість створення відповідних довідок щодо проходження вакцинації проти COVID-19 на початку кампанії з імунізації населення.

Заступник міністра пояснив, що інформацію про вакцинацію видаватимуть у форматі, який буде загальноприйнятий. Це можуть бути як паперові довідки, QR-коди або ж відомості у спеціальному додатку.

Кучер додав, що наразі ЄС ще не представив уніфікований паспорт вакцинації, який би ухвалили в усіх європейських країнах. Демоверсію відповідного документа мають представити тільки 17 березня, і, за словами заступника міністра охорони здоров'я, він буде неодноразово видозмінюватися.

Водночас він наголосив, що Всесвітня організація охорони здоров'я має суттєві зауваження щодо ідеї паспортизації вакцинації.

Що відомо

  • Єврокомісія планує 17 березня представити проєкт про введення в ЄС "паспортів вакцинації". В ЄС розраховують, що завдяки цим сертифікатам до літа вдасться зняти багато обмежень на пересування всередині блоку.
  • Уряд Великої Британії має намір впровадити паспорти вакцинації, які можна буде використовувати для подорожей.
  • В Євросоюзі планують впровадити так звані "сертифікати вакцинації" для тих, хто отримав щеплення від коронавірусу.
  • Угорщина вирішила запровадити COVID-сертифікати для людей, які зробили щеплення або перехворіли на коронавірус.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок