Юрай Санітра - про виступ на етапах у Нове-Место, проблеми Підручного та стан перед фінішем сезону

Юрай Санітра - про виступ на етапах у Нове-Место, проблеми Підручного та стан перед фінішем сезону

Ексклюзивно
Юрай Санітра - про виступ на етапах у Нове-Место, проблеми Підручного та стан перед фінішем сезону Дмитро Євенко

Ексклюзивний коментар Юрая Санітри в ефірі Суспільного.

Українські біатлоністи завершили виступи на дев'ятому етапі Кубка світу в Нове-Место двома естафетними гонками. У змішаній естафеті Україна показала п'ятий результат, а в одиночному міксті фінішувала десятою.

В Нове-Место пройшли два етапи Кубка світу: восьмий та дев'ятий. За підсумками виступів у Чехії Україна здобула одне місце на подіумі - Юлія Джима розпочала виступи в Нове-Место із другого місця в спринті.

Дивіться також: Церемонія нагородження Юлії Джими після п'ятого місця у спринті в Нове-Место: відео

Головний тренер збірної України Юрай Санітра в інтерв'ю під час студії "Біатлон" на Суспільному оцінив виступи команди у Чехії. А також звернув увагу на готовність команди перед заключним етапом Кубка світу-2020/21, який відбудеться у шведському Естерсунді.

 • Про виступи в Нове-Место

"Радий, що ми ще знайшли запас і фізичних, і психологічних сил. Думаю, всі розуміють, що цей сезон - довгий та складний. Задоволений, що перед кожним стартом ми не були аутсайдерами і боролися за хороші позиції. Тому, якщо дивитися на першу частину [виступів у Нове-Место] - Юлія Джима дуже добре виступила на цьому етапі, здобула "срібло", потім п'ята позиція. Дмитро Підручний також пробіг перший етап у Нове-Место досить добре, дев'ята позиціяНа восьмому етапі в Нове-Место Підручний фінішував дев'ятим у гонці переслідування. У жіночій естафеті фінішували четвертими, у змішаній - п'ятими. Тому нам несоромно, що наприкінці сезону можемо боротися і показувати високий рівень результатів".

 • Про хиби українців на вогневих рубежах

"Стрільбище у Нове-Место - лотерея, сила вітру постійно змінюється. [У змішаній естафеті] Юлія потрапила у той час, коли був сильний порив. Не сказав би, що були помилки, якби взяла поправку, то закрила всі мішеніДжима відправилася на одне коло штрафу у змішаній естафеті. Крім того, вона третій день поспіль стартувала: мала важкий спринт та гонку переслідування. Фізично трохи була виснаженою, але ми показали, що команда сильна морально. Мені сподобалося, який був у команди настрій перед стартом. Це показник того, що наша команда і морально, і психологічно дуже сильна на цьому етапі сезону".

 • Чи потрібен біатлоністам психолог

"Щодо позиції по психологу - треба допомога. Але за своїм досвідом скажу, що найкращий психолог - це спортсмен сам для себе і тренер, який йому допомагає. Знаємо про проблеми Дмитра [Підручного] - це не тільки психологія, але й техніка стрільби, щось змінилося у цьому сезоні. Упевнений, що вже на наступний сезон будемо працювати над цими помилками і впораємося так, щоб Дмитро зміг використати той фізичний стан, який мав у цьому сезоні".

 • Про виступи Олени Підгрушної у Нове-Место

"Треба подивитися на результати, які вона мала в цьому сезоні. Та кількість стартів, яку вона вже мала - не можна порівнювати з попереднім сезоном. Так, вона вже фізично виснажена, тому ми вирішили, що краще поставити спортсменів [на змішані естафети], які фізично та психологічно налаштовані бігти. Але я думаю, що вона ще трохи відпочине і гарно пробіжить останній етап Кубка світу в Естерсунді".

 • Про обмежену кількість стартів Артема Прими

"Артем також [виснажений]. Якщо рахувати старти на чемпіонаті Європи та на чемпіонаті світу, то у нього за 3 тижні було 10 стартів. Це практично кожен третій день старт. Чекали, що наприкінці сезону у нього не буде достатньо фізичних сил. Він дуже сильно хоче, але вже немає такого запасу [сил], який був, наприклад, під час чемпіонату світу. Радий, що Артем зрозумів наше рішення не бігти у гонці переслідування і підготуватися на змішану естафету. Думаю, що в ній він дуже добре пробіг і відстріляв. Він дуже сильно допоміг команді досягти такого хорошого результату".

 • Про склад на заключний етап Кубка світу в Естерсунді

"Прийняли рішення, що не будемо нічого змінювати [у складі]. Справа не в тому, що немає на кого замінити, а в організації, враховуючи всі проблеми, які є у цьому сезоні. Вирішили, що закриємо етап Кубка світу в Естерсунді тією командою, яка виступала в Нове-Место".

 • Про закриття Буковелю та плани щодо чемпіонату України

"Шкода, що [Буковель закрили]. Основна команда готувалася до чемпіонату України в Буковелі. Але треба зрозуміти, що ця ситуація не тільки в Україні - у світі існує проблема із цим. Гадаю, що наприкінці сезону нам потрібно повернутися щасливими із Швеції, тому що там теж не буде легко. А потім будемо вирішувати. У Тисовці також непогані умови, будемо робити "закатку" там".

Читайте також: "Буковель" закрили на карантин. Як це вплине це на проведення спортивних змагань

Календар етапу №10 Кубка світу в Естерсунді

 • П'ятниця, 19 березня, 13:30. Спринт, жінки (7.5 км);
 • П'ятниця, 19 березня, 16:30. Спринт, чоловіки (10 км);
 • Субота, 20 березня, 13:15. Гонка переслідування, жінки (10 км);
 • Субота, 20 березня, 16:15. Гонка переслідування, чоловіки (12.5 км);
 • Неділя, 21 березня, 14:00. Мас-старт, жінки (12.5 км);
 • Неділя, 21 березня, 16:30. Мас-старт, чоловіки (15 км).
Категорії
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортФутбол