Україна здобула дві медалі на першому міжнародному турнірі з карате за рік

Україна здобула дві медалі на першому міжнародному турнірі з карате за рік WKF

Два подіуми і ще два місця у топ-5.

Збірна України з карате виступила на етапі Прем'єр-ліги Karate 1 у Стамбулі. Змагання у Туреччини стали для каратистів першими за рік. Участь у турнірі взяли 583 спортсмени із 72 країн світу, Україна була представлена 27 атлетами.

Найвищі результати на етапі Прем'єр-ліги серед українців показали Різван Талібов (понад 84 кг) та Анжеліка Терлюга (до 55 кг). В активі у спортсменів - "срібло" та "бронза" відповідно.

Як виступили Терлюга та Талібов на турнірі Karate 1 у Стамбулі?

Анжеліка Терлюга до першого етапу Прем'єр-ліги із карате підходила у статусі лідерки світового рейтингу у ваговій категорії до 55 кг. І не поступилася у жодній із сутичок.

У перших двох сутичках Терлюга здобула перемоги над представницями Індії та Швейцарії - Діман Діпікою (8:0) та Маєю Шерер (4:1). Третю перемогу українка здобула у протистоянні над італійкою Сарою Кардін (2:0).

Однак за підсумками півфіналу Терлюга не змогла вийти у фінал. У сутичці із чилійкою Валентиною Торо Менезес був зафіксований нічийний рахунок - 5:5, проте представниця Південної Америки пройшла далі завдяки набраному першому очку. У сутичці за "бронзу" українка перемогла болгарську каратистку Івет Горанову за рішенням суддів.

Різван Талібов подолав чотирьох суперників перед тим, як потрапити у фінал вагової категорії понад 84 кг. У перших двох раундах українець впорався із чорногорцем Предрагом Смоловичем (5:3) та хорватом Звоніміром Живковичем (6:0), а у третьому із мінімальною перевагою здолав представника Азербайджану Асімана Гурбанлі (6:5).

Півфінальну сутичку проти каратиста із Косова Геролінда Нішевчі українець також виграв (6:3). Але у фінальній поступився іранцю Саджаду Ганджзаде, не здобувши жодного очка - 0:7.

Для Талібова цей фінал став другим подіумом у кар'єрі на турнірах такого рівня. У 2020 році українець здобув "золото" на змаганнях у Зальцбурзі, яке стало першим для України у ваговій категорії понад 84 кг.

Ще один лідер збірної України з карате, Станіслав Горуна (до 75 кг), на змаганнях у Стамбулі зайянв сьоме місце. Після перемог над каратистами із Азербайджану та Росії українець поступився майбутньому фіналісту Астонбеку Отаболаєву (0:1), після чого програв німцю Ноа Бітчу (0:1).

Результати України на турнірі Karate 1

• друге місце: Різван Талібов (понад 84 кг);
  • третє місце: Анжеліка Терлюга (до 55 кг);
  • п'яте місце: Катерина Крива (до 50 кг), Аніта Серьогіна (до 61 кг);
  • сьоме місце: Станіслав Горуна (до 75 кг);
  • виліт у третьому раунді: Галина Мельник (до 68 кг), Нікіта Філіпов (до 60 кг), Андрій Заплітний (до 75 кг), Андрій Торошанко (до 84 кг), Валерій Сонних (до 84 кг);
  • виліт у другому раунді: Юлія Палашевська (до 50 кг), Діана Шостак (до 61 кг);
  • виліт у першому раунді: Соломія Кміть (до 50 кг), Анастасія Степашко (понад 68 кг), Віктор Стефанюк (до 60 кг), Ігор Угніч (до 60 кг), Євген Дишловенко, Денис Копитко (обидва - до 67 кг), Валерій Чоботар, Костянтин Цимбал (обидва - до 84 кг), Микола Буряк, Ігор Лагунов (обидва - понад 84 кг), Ярослав Федоров (індивідуальне ката), Олександр Черняєв, Олександр Косяк, Олександр Третяк (командне ката).

Ще один українець, Гнат Пак, не змагався у дисципліні до 67 кг через травму.

У медальному заліку Україна розділила 11-е місце із Узбекістаном. Переможцем змагань стала збірна Туреччини, яка здобула 2 "золота" та 8 медалей загалом.