Від 140 000 грн сплачуватимуть підприємці з 1 лютого за одного нелегально влаштованого працівника

Від 140 000 грн сплачуватимуть підприємці з 1 лютого за одного нелегально влаштованого працівника

Від 140 000 грн сплачуватимуть підприємці з 1 лютого за одного нелегально влаштованого працівника

Понад 2 тисячі підприємств області відвідали сьогодні інспектори Держпраці, Пенсійного фонду та центру зайнятості. Про це розповів заступник начальника управління Держпраці Закарпаття Василь Грицик. За його словами, вони до 31 січня проводитимуть інформаційну кампанію щодо легалізації неофіційно влаштованих працівників. Штрафувати почнуть з 1 лютого. Розмір штрафу – понад 140 тисяч гривень.

Адміністратор кафе Олександр Коршунов розповідає: у закладі працюють у дві зміни десятеро людей. Усі влаштовані офіційно.

ОЛЕКСАНДР КОРШУНОВ, АДМІНІСТРАТОР

«ПО-ПЕРШЕ, ГРОШІ ЙДУТЬ В ДЕРЖАВУ, А ПО-ДРУГЕ, НЕ ЙДУТЬ НАЛІВО. Я ДУМАЮ, ЩО ПРАВИЛЬНО ПРАЦЮВАТИ ТІЛЬКИ ОФІЦІЙНО. ЯКЩО ВСІ БУДЕМО ПРАЦЮВАТИ ОФІЦІЙНО, ТО ЦЕ БУДЕ НАБАГАТО КРАЩЕ».

Під час візиту до підприємств інспектори розповідають про необхідність легального працевлаштування, каже головний інспектор Держпраці на Закарпатті Маріанни Гукс. У власників збирають дані про підприємство.

МАРІАННА ГУКС, ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСПЕКТОР ДЕРЖПРАЦІ НА ЗАКАРПАТТІ

«ЗАПОВНИЛИ АНКЕТУ: КОД ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМЦЯ, ПРІЗВИЩЕ, ІМ’Я ТА ПО-БАТЬКОВІ, МІСЦЕ ЗДІЙСНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ Й КІЛЬКІСТЬ ПРАЦІВНИКІВ, ЯКІ ТЕПЕР ЗНАХОДЯТЬСЯ В ЦЬОМУ ПРИМІЩЕННІ».

За словами заступника начальника управління держпраці Закарпаття Василя Грицика, відвідують місця торгівлі, громадського харчування, готелі та хостели.

ВАСИЛЬ ГРИЦИК, ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ НА ЗАКАРПАТТІ

«ЦЕ ПРОХОДИТЬ РОБОТА ЗІ СУБ’ЄКТАМИ ГОПОДАРЮВАННЯ НА МІСЦЯХ. ПІСЛЯ ЦЬОГО З 1 ЛЮТОГО ДО 7 ЛЮТОГО ІНФОРМАЦІЯ, ЯКА БУДЕ НАПРАЦЬОВАНА ІНСПЕКТОРАМИ, БУДЕ ОПРАЦЬОВАНА ПЕНСІЙНИМ ФОНДОМ. БУДЕ ЗДІЙСНЕНО АНАЛІЗ, ДЕ Є РОЗБІЖНІСТЬ ВИЯВЛЕНИХ ПРАЦІВНИКІВ ІЗ ДАНИМИ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ. БУДУТЬ ТАКІ ПЕРЕЛІКИ НАДАНІ НАМ. З 10 ЛЮТОГО МИ ПОЧИНАЄМО І ПРИСТУПАЄМО ДО АКТИВНОЇ ІНСПЕКЦІЙНОЇ РОБОТИ У ЧАСТИНІ ВИЯВЛЕННЯ САМЕ НЕОФОРМЛЕНИХ ПРАЦІВНИКІВ».

Інформаційна кампанія щодо легалізації неофіційно влаштованих працівників, за словами Василя Грицика, триватиме до 31 січня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди