"Динамо" і "Шахтар" відриваються від конкурентів у боротьбі за 1-2 місця. Підсумки 18-го туру УПЛ ФК "Динамо"

Що відбулося на вихідних у чемпіонаті України.

• "Олександрія" - "Олімпік" 2:0

"Львів" - "Рух" - не зіграли через підготовку "Арени Львів" до матчів збірної України

"Динамо" здобуло надважливу перемогу у матчі проти "Зорі"

У 18-му турі відбулися одразу два центральні матчі за участю команд, що посідають 1-4 місця в турнірній таблиці. На лідера чемпіонату "Динамо" очікувала "Зоря", яка підходила до гри із 7-матчевою переможною серією в УПЛ.

Для "Зорі" успішний результат гри проти "Динамо" дозволяв як мінімум зберегти відставання від першого місця. Крім того, луганці мали намір продовжити свою безпрограшну серію (луганці після поразок у двох стартових турах не програли жодного матчу в чемпіонаті).

Говорила на користь господарів і статистика матчів проти "Динамо" і "Шахтаря" у цьому сезоні - 1 перемога, 2 нічиї для "Зорі". Проте не програти і в другому колі киянам луганці не змогли.

За всю гру "Зоря" створила лише два реальних моменти біля воріт "Динамо". Перший - вихід форварда Алах'яра Саядманеша і удар в дотик, з яким упорався воротар киян Георгій Бущан. Другий шанс відбувся наприкінці зустрічі, коли Артем Громов із близької відстані влучив у того ж таки Саядманеша.

Загалом матч складався на користь "Динамо". Якщо у першому таймі у киян не було багато гострих моментів, то після перерви вони з'явилися, підсумком чого стали два голи у стартові 15 хвилин. Серед них і дальній удар з-за меж штрафного майданчика у виконанні Сергія Сидорчука.

Дивіться також: Гол Сергія Сидорчука ударом з-за меж штрафного після розіграшу кутового у грі проти "Зорі"

"Динамо" змогло здобути важливу перемогу і не лише зберегло відставання у 4 очки від "Шахтаря", але й збільшило перевагу над "Зорею" та "Десною". За 8 турів до кінця чемпіонату перевага киян над третім місцем складає 11 очокУ "Зорі" є гра в запасі проти "Олімпіка". Схоже, у цьому сезоні головним конкурентом за чемпіонство у киян буде лише донецька команда.

"Шахтар" декласував "Десну"

У паралельному матчі "Гірники" нанесли розгромну поразку "Десні" із рахунком 4:0.

"Шахтар" у випадку поразки "Динамо" міг знову наблизитися до киян на відстань у 1 очко. Вона з'явилася після того, як у 16-му турі "Зоря" завдяки голу на останній хвилині компенсованого часу вирвала перемогу у "Гірників".

"Динамо" свої 3 очки здобуло. Але й "Шахтар" перемогу не втратив.

Насправді рахунок 4:0 є певною мірою оманливим, враховуючи хід зустрічі. "Шахтар" відкрив рахунок після реалізованого пенальті, але "Десна" до другого забитого гола "Гірників" мала моменти для того, щоб зрівняти рахунок. З одним із ударів наприкінці першого тайму у виконанні Олексія Гуцуляка впорався голкіпер Анатолій Трубін, який ногою відбив м'яч, що летів у протихід у ближній кут.

Ключовим моментом зустрічі став відрізок із 75-ї по 80-у хвилини. Саме у цей період часу "Шахтар" забив тричі - дублями відзначилися Манор Соломон, а також Тете, який у першому таймі забив із пенальті.

Боротьба за п'яте місце триває

Після 18-го туру відставання "Ворскли" від "Колоса" та "Олександрії" знову скоротилося до двох очок. Полтавці свій матч "Дніпру-1" програли, у той час, як ковалівці та олександрійці синхронно перемогли.

Єдиний гол у матчі "Ворскла" - "Дніпро-1" було забито ще у першому таймі. Артем Довбик, змістившись із правого флангу в центр зміг сильно та точно пробити у верхній кут, із чим не впорався голкіпер. Дніпряни - друга команда після "Динамо", яка після відновлення чемпіонату України не програла жодного із п'яти матчів (3 перемоги, 2 нічиїх).

"Колос" забив 4 дуже схожі голи у матчі проти "Маріуполя". Більшість із них - результат розіграшу кутового, після якого гравці приазовців не змогли винести м'яча, чим скористалися футболісти "Колоса". Ковалівці навіть забили 5 голів за гру, проте перше взяття воріт скасували через блокування голкіпера.

У заключному поєдинку туру "Олександрія" перемогла "Олімпік" із рахунком 2:0. Ця поразка стала п'ятою поспіль у чемпіонаті для донецької команди і третьою для її нового головного тренера Юрія Калітвінцева.

"Інгулець" здобув першу перемогу за 7 матчів

Попри те, що команда із Петрово перебуває на 11-му місці в чемпіонаті України та набрала лише 16 очок, у 18 турах вона програла лише шість поєдинків. Стільки ж матчів програла "Олександрія", яка здобула на 10 очок більше та перебуває у боротьбі за п'яте місце.

Причина такої низької позиції "Інгульця" пов'язана із величезною кількістю нічиїх - 10 у 18 матчах. А до гри проти "Минаю" в активі підопічних Сергія Лавриненка була лише одна перемога.

Здобути другу перемогу в чемпіонаті "Інгулець" зміг. Не без допомоги помилки з боку захисника "Минаю" Данила Карася, який ще у першому таймі отримав другу жовту картку та залишив ужгородську команду у меншості.

Для перемоги "Інгульцю" вистачило одного точного удару. Крім другої жовтої картки, фол Карася на 25-й хвилині надав гостям право на пробиття пенальті: Младен Бартуловіч переграв голкіпера "Миная" Андрія Поповича.

Завдяки перемозі "Інгулець" відірвався від "Руха" та "Миная" на три очки (у команд по одній грі в запасі) і наблизився до "Маріуполя" та "Олімпіка" на відстань в один пункт. У випадку перемоги у наступному турі проти "Олександрії" команда із Петрово може піднятися аж на три позиції.